Громадська організація «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень»

Institute of Socio-Economic Regional Studies

 
Голова громадської організації (Chairperson)
Печенюк Алла Петрівна (Dr. Alla Pecheniuk)
кандидатка економічних наук
: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
: (096) 838 54 73
 
Заступник голови ГО, координаторка напряму екологічного розвитку (Deputy Chairperson, Coordinator of Environmental Development)
Корженівська Наталія Леонідівна (Dr. Nataliia Korzhenivska)
докторка економічних наук
: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
: (067) 699 34 14
 
borkovskav Координаторка напряму аграрно-промислового розвитку (Coordinator of agro-industrial development)
Борковська Валентина Вікторівна (Dr. Valentyna Borkovska)
кандидатка економічних наук
: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
: (067) 727 30 40
 
Координатор напряму соціально-гуманітарного розвитку (Coordinator of social and humanitarian development)
Нестеренко Валерій Анатолійович (Dr. Valery Nesterenko)
кандидат історичних наук
: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
: (097) 540 39 66

 

Контакти:
Проспект Грушевського, 62а, оф.17
М.Кам'янець-Подільський
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
(096) 838 54 73

ГО «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень»

 

 

Громадська організація «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень» утворена з ініціативи науково-педагогічних працівників за сприяння ректора Подільського державного університету та є науково-дослідницькою інституцією, що об’єднує кращих фахівців із різних сфер діяльності.  

Членами організації є науково-педагогічні працівники, які мають значний життєвий та професійний досвід, широкий кругозір, великий багаж теоретичних знань та практичних наукових розробок. Вони причетні до формування молодого покоління фахівців, які в перспективі можуть  стати новаторами, носіями нової суспільної ідеї та агентами позитивних змін в країні. Члени команди чудово розуміють, що лише тандем науки, освіти та практики дозволить вирішити ті невідкладні завдання, які стоять на порядку денному.

Фахівці організації виступають в якості експертів на різних рівнях управлінської діяльності: від загальнодержавного до місцевого, є активними громадськими діячами, членами редакційних колегій та рецензійних рад закордонних наукових журналів. Їх рекомендації та напрацювання стають базисом для подальших стратегічних кроків та прийняття відповідних рішень.

Значні зусилля спрямовуємо на ефективну взаємодію з органами місцевого самоврядування з питань залучення ресурсів для місцевого та регіонального розвитку.

Одним із напрямів є участь у розробці грантових проектів, які фінансуються Європейською комісією.

Важливим у цьому аспекті є залучення представників нашої організації до Пілотного для України проєкту з розробки системи індикаторів оцінки ефективності органів місцевого самоврядування (програма USAID та Міністерства розвитку громад та територій України «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE). 

Крім того, експертами нашої організації розроблено ряд методичних рекомендацій, які мають практичне спрямування та стосуються питань постановки на облік та вартісної оцінки об'єктів історико-культурної спадщини; оцінки туристичних нематеріальних активів громад; оцінки привабливості соціального підприємництва тощо. Ці матеріали використовуються у практичній діяльності органів місцевої влади, Національного природного парку «Подільські Товтри», Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець». У фокусі нашої постійної уваги перебуває сфера спорту.  

Важливу роль у нашій роботі відведено міжнародній співпраці з науково-дослідними установами. Зокрема, з міжнародним консорціумом Grassroots Institute (Канада), який займається проблемами сталого розвитку та посилює освітню та наукову компоненту світової аудиторії науковців та студентів шляхом організації освітніх та наукових заходів і видання відповідних рейтингових журналів, які охоплені базами WoS та іншими. Приємно також відзначити, що наша організація обрана членом Гірського партнерства (Рим, Італія) та є підписанткою Маніфесту гірської освіти та інновацій (MEIM) з просування стійких практик для гірських районів і територій загалом, що є актуальним і для України (Центр прикладних досліджень сталого управління та охорони гірських територій (GeSDiMont), Міланський університет).

Цікавою та корисною є взаємодія в рамках Пакту заради молоді – 2025 з Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», що реалізується за підтримки Міністерства молоді та спорту і Фонду народонаселення ООН, де наша організація є регіональною представницею. Перспективною є робота з командою Національного офісу Еразмус+.

Основними напрямами діяльності Організації є:

  • організація соціально-економічного моніторингу розвитку регіонів, документування порушень у сфері природоохоронної діяльності, економічна оцінка завданих збитків та втрат економічної вигоди, оцінка ризиків, оприлюднення результатів, розробка аналітичних звітів та прогнозів;
  • сприяння формуванню нового типу світогляду та економічного мислення громадян згідно засад сталого розвитку, просвітницька діяльність;
  • моніторинг бюджетних витрат на спортивні заходи та можливостей рівного доступу спортсменів до фінансових та соціальних державних програм;
  • обмін досвідом у сферах економіки, соціального захисту, екології, науки, спорту, туризму, освіти, агропромислового виробництва;
  • розробка проектів в сфері охорони природно-заповідного та історико-культурного фондів, сприяння їх реалізації та залучення економічних активів для розвитку регіонів;
  • сприяння удосконаленню законодавства з питань, пов'язаних з метою Організації;
  • розробка, обгрунтування та впровадження проектів із сталого економічного розвитку та соціального підприємництва;
  • сприяння розбудові та розвитку правового, демократичного громадянського суспільства;
  • залучення наукової спільноти до формування державної та регіональної соціально-економічної, культурно-освітньої, екологічної та аграрної політики, внесення відповідних пропозицій до органів влади, участь у підготовці рішень

Запрошуємо до співпраці наукові організації, науково-педагогічних працівників, представників органів влади та місцевого самоврядування, громадські організації, представників бізнесу, активних громадян, яким близька тема стійкого соціально-економічного регіонального розвитку!

Переконані в тому, що лише спільні зусилля науковців, практиків, органів влади та громадськості сприятимуть розбудові соціально орієнтованого суспільства та принесуть позитивні зміни!

Наші партнери:

ЗВО «Подільський державний університет»
Grassroots Institute (Канада):
http://grassrootsinstitute.net/,
https://grassrootsjournals.org/
Mountain Partnership - Food and Agriculture Organization (FAO) of the United Nations:
www.mountainpartnership.org
  НПП «Подільські Товтри»
  ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»
  Департамент економіки та розвитку інфраструктури міста Кам'янець-Подільської міської ради
  Департамент освіти і науки Кам'янець-Подільської міської ради
  Департамент житлово-комунального господарства Кам'янець-Подільської міської ради
  ГО «НТЦ «Подільський біорегіон»