Наука ЗВО «Подільський державний університет» працює для громади

Наука ЗВО «Подільський державний університет» працює для громади

 

Питання стратегічного розвитку України та її післявоєнної відбудови стоять на порядку денному представників громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування, університетів та науково-дослідних інституцій.

Враховуючи, що сьогодні західні та центральні регіони нашої держави є своєрідним форпостом, який забезпечує тил для перемоги, важливе місце у сучасних реаліях належить питанням як матеріального забезпечення, так і питанням дослідження проблематики внутрішньо переміщених осіб та можливостей їх інтеграції на новому місці.

Чудово розуміючи існуючі виклики та застосовуючи компетентісний підхід при вирішенні невідкладних завдань, міський голова Кам’янець-Подільської міської громади, Михайло ПОСІТКО, сформував науково-експертну групу з підготовки рекомендацій до розробки Стратегії розвитку громади, яка на сьогодні надає прихисток близько 20 тисячам внутрішньо переміщених осіб.

До її складу запрошено науковців та практиків, які мають відповідний досвід дослідження проблем як гуманітарного, так і соціально-економічного характеру. Очолює робочу групу Ірина ШЕЛЕПНИЦЬКА, кандидат наук з державного управління (Кам’янець-Подільська міська рада).

Гуманітарний блок представляє: Ірина ГУБЕЛАДЗЕ, доктор психологічних наук, та Оксана СТРІЛЬЧУК, кандидат психологічних наук (Інститут соціальної та політичної психології НАПН України).

До складу економічного блоку робочої групи входять науково-педагогічні працівники ЗВО «Подільський державний університет», які є активістками ГО «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень»: Наталія КОРЖЕНІВСЬКА, доктор економічних наук, та кандидати економічних наук Алла ПЕЧЕНЮК і Валентина БОРКОВСЬКА.

Практичну компоненту забезпечує експертка, голова Асоціації лідерів сталого розвитку «Добробут» Олена ЗУБАРЄВА.

З метою вирішення поставленого перед робочою групою завдання найближчим часом буде проведене соціологічне опитування мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб з приводу визначення нагальних проблем розвитку та попередження потенційних конфліктів.

Велике значення у такому дослідженні належить питанню вивчення соціально-економічних взаємовідносин та продовольчої безпеки. Варто зазначити, що у глобальному контексті Україна має: 16% світового експорту кукурудзи; 12% експорту пшениці; 50% виробництва світової соняшникової олії; 30% імпорту китайської кукурудзи.

Враховуючи той факт, що третина сільськогосподарських площ нашої держави не була засіяна, представники економічного блоку робочої групи напрацювали ряд питань, що стосуються настроїв громадян в контексті їх самозабезпечення продуктами харчування чи можливого зайняття аграрним бізнесом. Відповіді на них допоможуть у прийнятті ефективних управлінських рішень.

Сучасні виклики підтверджують необхідність аграрної освіти як напряму, що пов’язаний з реальним сектором економіки, який найближчим часом визначатиме стратегічні орієнтири нашої держави.

 

Дякуємо, шановні колеги, за злагодженість роботи та професійний науковий підхід! Працюємо для майбутнього! Слава Україні!

 

Алла ПЕЧЕНЮК, кандидатка економічних наук, доцент, ННІБФ,

Голова ГО «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень»

-5440526926470036439_121-5424925251608885916_121