Участь науково-педагогічної громадськості у Пілотному проекті з розробки оцінки ефективності територіальних громад

Відбулося друге засідання Координаційної групи з розробки системи оцінки ефективності територіальних громад, на якому розглянуто підсумки Пілотного проекту, який впроваджується програмою USAID  «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) та Міністерством розвитку громад та територій України.

В обговоренні результатів взяли участь експертки, науково-педагогічні працівниці Подільського державного аграрно-технічного університету: Наталія Корженівська, Алла Печенюк, Валентина Борковська, які є активними учасницями громадської організації: «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень».

В рамках реалізації Пілотного проекту було розроблено систему індикаторів базових для громад послуг: шкільної освіти, поводження з відходами та якості водопостачання, з'ясовано рівень задоволеності громадян за визначеними критеріями у Кам'янець-Подільській міській територіальній громаді, проведено аналітичну оцінку, визначено найбільші проблеми у досліджуваних секторах, окреслено напрямки удосконалення послуг, що створює передумови для формування стратегічних перспектив розвитку нашої громади (Результати дослідження)

Аналіз громад в загальноукраїнському масштабі показав їх неоднорідність та наявність значних розривів  по напрацьованих індикаторах. До прикладу, за результатами досліджень встановлено, що за індикатором шкільна освіта розмір видатків на навчання 1 учня в окремих громадах коливається від 5 тисяч до 65 тисяч гривень. Проте, при детальному дослідженні встановлено, що розмір видатків громади на одного учня не впливає на якість його освіти (результативний показник – рівень ЗНО). Аналогічні прецеденти виникали при оцінці індикаторів якості водопостачання (значне перевищення норм споживання води, значні розриви у тарифах тощо) та поводження із побутовими відходами.

Наведена у дослідженні аналітична інформація, висновки та рекомендації експертів, дозволили сформувати базис Національної  системи індикаторів оцінки ефективності територіальних громад, яка буде реалізована у 2022 році в загальноукраїнському масштабі. Презентація дослідження)

Щиро вдячні ректору ПДАТУ Володимиру Іванишин за максимальне сприяння у забезпеченні дослідницької компоненти проекту, дякуємо Кам'янець-Подільській міській раді за відкритість до громадських ініціатив, дякуємо студентам економічного факультету за активну та плідну роботу!

Голова ГО «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень»,
кандидатка економічних наук,

Алла Печенюк