Department of Finance, Banking, Insurance and Electronic Payment Systems

Контакти:

Хмельницька область,
м. Кам'янець-Подільський,
Заклад вищої освіти «Подільський державний університет»
вул. Шевченка, 12, корпус 6.
Тел.: (03849) 6-83-41

Кафедра фінансів, банківської справи, страхування та електронних платіжних систем була створена 2002 року після відкриття нової спеціальності «Фінанси і кредит», шляхом реорганізації кафедри бухгалтерського обліку і фінансів.

Історична довідка

Першим  завідувачем кафедри стала кандидат економічних наук, доцент Краснолуцька Л.М. Протягом 2011-2015 рр. кафедру фінансів і кредиту очолював кандидат економічних наук, доцент Лаврук В.В.

У зв'язку із необхідністю переходу до нового переліку спеціальностей, 2016 року відбулась реорганізація кафедри. Після проведення реорганізації, кафедра отримала назву «Фінансів, банківської справи та страхування», а її завідувачем було призначено доктора економічних наук Рудика Володимира Касяновича. Заступником завідувача є вихованець кафедри – кандидат економічних наук Зеленський Андрій Вікторович.Відповідальними за наукову роботу є доцент Гайбура Ю.А. та виховну роботу відповідно асистент Печенюк А.В. . У зв’язку з реорганізацією у 2019 році кафедра отримала назву - кафедра «Фінансів, банківської справи, страхування та електронних платіжних систем».

Біля витоків кафедри стояли видатні вчені економісти, доктори економічних наук, професори, академіки НААН України Дем'яненко М.Я. та Малік М.Й.

image002 image001

Великий внесок у розвиток кафедри зробив кандидат економічних наук, доцент Бендера М.І. (21.05.1974 - 05.11.2010 рр.), який викладаючи дисципліни «Банківські операції», «Інвестування»  та «Основи фінансової діяльності» сформував їх повноцінне навчально-методичне забезпечення та започаткував проведення на факультеті економічних турнірів серед студентської молоді західного регіону України, а також серед школярів м.Кам'янця-Подільського.

image003

Кафедра «Фінансів, банківської справи, страхування та електронних платіжних систем» має статус випускової кафедри Навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів та здійснює підготовку бакалаврів і магістрів зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». Крім того колектив кафедри забезпечує викладання дисциплін при підготовці фахівців із таких спеціальностей як «Облік і оподаткування», «Менеджмент», «Публічне управління та адміністрування», «Економіка», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Викладачі кафедри «Фінансів, банківської справи, страхування та електронних платіжних систем» беруть активну участь у роботі Навчально-наукового інституту заочної і дистанційної освіти, а також залучаються для викладання окремих дисциплін на факультеті агротехнологій і природокористування та інженерно-технічному факультеті.

Навчальна робота кафедри

Перелік дисциплін кафедри фінансів, банківської справи, страхування та електронних платіжних систем:

• Фінанси
  • Фінансовий ринок
  • Ринок фінансових послуг
  • Фінансова інфраструктура
  • Фінанси зарубіжних корпорацій
  • Корпоративні фінанси
  • Фінансова діяльність суб’єктів господарювання
  • Фінансово-економічна діяльність
  • Податкова система
  • Державна система оподаткування
  • Банківські системи
  • Інвестиційний аналіз
  • Інвестування
  • Інвестиційний менеджмент
  • Інвестиційне кредитування
  • Організація іпотечної справи
  • Іноземні інвестиції в АПК
  • Оцінка вартості підприємства (бізнесу)
  • Бюджетування діяльності суб’єктів господарювання
  • Методологія наукових досліджень
  • Основи фінансово-економічної безпеки
  • Гроші і кредит
  • Фінанси, гроші та кредит
  • Фінанси підприємств
  • Фінансова математика
  • Податковий менеджмент
  • Електронна комерція
  • Центральний банк і грошово-кредитна політика
  • Банківські операції
  • Страхові послуги
  • Страхування
  • Страховий менеджмент
  • Інформаційні системи і технології у
    фінансах
  • Управління витратами та цінами
  • Казначейська справа
  • Бюджетна система
  • Бюджетний менеджмент
  • Фінансовий аналіз
  • Міжнародні фінанси
  • Місцеві фінанси
  • Фінансова санація та банкрутство підприємств
  • Управління фінансовою санацією підприємства
  • Фінансове моделювання бізнес- процесів
  • Теорія економічного аналізу
  • Економічний аналіз
  • Проектний аналіз
  • Аналіз господарської діяльності
  • Організація і методика економічного аналізу
  • Фінансовий менеджмент
  • Соціальне страхування
  • Державний фінансовий контроль.

Наукова робота кафедри

Тема науково-дослідної роботи кафедри фінансів, банківської справи, страхування та електронних платіжних систем: «Забезпечення сталого розвитку фінансової системи України в умовах глобалізації».