Вперше хліб з’явився на Землі ще понад 15 тисяч років тому. Невже ж хліб – це просто вода з борошном?! Звісно, ні. Приготування хліба – одне з найстаріших біотехнологічних виробництв, що ґрунтується на складних мікробіологічних і біохімічних процесах, які відбуваються в тісті за наявності мікроорганізмів після змішування борошна з водою аж до його випікання. Протягом всієї історії це був один з найпопулярніших продуктів у всьому світі і є одним з найстаріших штучних продуктів, які були важливі з самого початку сільського господарства. Тому, чергове засідання студентського наукового гуртка «Біотехнолог», керівником якого є доцент кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва навчально-наукового інституту харчових технологій Юлія ЄВСТАФІЄВА, було присвячене саме традиційним та сучасним біотехнологіям випікання хліба в різних країнах світу.
Науково доведено, хліб є єдиним продуктом, який їдять і цінують у всьому світі люди всіх релігій і національностей.
Учасники наукового гуртка «Біотехнолог» познайомилися біотехнологіями випікання хліба в Римі, Греції, Великобританії, а також з рецептами хліба з різною щільністю, смаком, формою, розмірами. Хліб їдять майже в усіх країнах світу. Навіть у тих місцях, де пшениця не росте – борошно роблять з інших інгредієнтів, наприклад кукурудзи, жита або рису, а далі використовують його для виготовлення простих і поживних страв, які еквівалентні хлібові. Хліб пройшов довгий шлях. Перший хліб готували з подрібненого зерна і води у формі коржів. Закваска і дріжджі з’явилися набагато пізніше. За всі ці століття, з моменту появи першого хліба, було винайдено тисячі різних видів. Спочатку процес приготування був виключно ручним, пізніше відбулася автоматизація процесів виробництва.
Хліб – здоровий і поживний продукт. При вживанні в невеликих кількостях зміцнює організм і покращує пам’ять. З давніх часів по сьогодення професія людей, що виготовляють хліб, користується особливою повагою у суспільстві.
Керівник наукового гуртка «Біотехнолог» кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва Юлія ЄВСТАФІЄВА