Кафедри факультету | |
|
В.о. декана факультету енергетики та інформаційних технологій Думанський Олександр Васильович кандидат технічних наук , доцент .
|
Відповідальний з виховної та організаційної роботи Вусатий Микола Вікторович
|
Відповідальний з наукової та міжнародної діяльності Козак Олександр Володимирович кандидат технічних наук , доц .
|
Навчальний процес обслуговують: | ||
|
Електронна адреса:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Факультет енергетики та інформаційних технологій як структурний підрозділ університету створений для підготовки висококваліфікованих спеціалістів у галузі енергетики для забезпечення державного та недержавного секторів економіки.
Методом діяльності факультету є підготовка високоякісних фахівців та розробка новітніх енергозберігальних технологій, електроенергетичних засобів, електротехнологій, систем автоматики, робототехніки, альтернативних систем електроживлення та їх впровадження в народне господарство.
Факультет енергетики та інформаційних технологій виробництва підготовку:
- бакалаврів і магістрів за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та освітньою програмою «Енергетичний менеджмент», а також за спеціальністю 053 «Психологія» освітня програма «Реабілітаційна психологія»
- бакалаврів за спеціальністю 163 «Біомедична інженерія» та спеціальністю 126 «Інформаційні системи та технології».
Освітні галузеві програми розроблені з урахуванням сучасних тенденцій, з урахуванням досвіду закордонних ЗВО.
Після отримання диплома фахівці можуть працювати на посадах:
- Головного енергетика, диспетчера електропідстанції, електрика дільниці, електрика цеху, електродиспетчера, електромеханіка дільниці, електромеханіка зв'язку, енергетика, енергоспетчера, техніка-електрика, техніка-енергетика, техніка-конструктора (електромеханіка), техніка-технолога (електротехніка).
141.05. Фахівця з енергетичного менеджменту, експерта з енергозбереження та енергоефективності, консультанта із енергозбереження в будівлях, консультанта із енергозбереження енергоефективності, експерта енергоізоефективності нетрадиційних і відновлювальних видів енергії, менеджера з організації ефективного використання енергії (енергоменеджер), менеджера у виробництві та розподіленні електроенергії.
053. ОП «Реабілітаційна психологія». Психолога у закладах охорони здоров'я; в інклюзивно-ресурсних центрах; у центрах соціальних служб сім'ї, дітей та молоді, дитячих центрах творчості та дозвілля, службах довіри, дитячих будинках, школах-інтернатах, геронтологічних центрах; у сферах діяльності, пов'язаних з екстремальною та кризовою психологією; у закладах системи освіти.
163. Фахівець з медичної фізики, техніка з експлуатації та ремонту устаткування, техніка з підготовки технічної документації, техніка з налагоджування та випробовування, фахівця з інформаційних технологій (біологія і медицина), оператора медичного устаткування, техніка з діагностичного устаткування.
126. Адміністратора бази даних, адміністратора даних, адміністратора (доступу), адміністратора систем, інженера з програмного забезпечення комп'ютерів, інженера-програміста, програміста бази даних, аналітики програмного забезпечення та мультимедіа, інженера із застосування комп'ютерів, фахівця з інформаційних технологій. , фахівця з розробки та тестування програмного забезпечення, фахівця з розробки комп'ютерних програм, фахівця з комп'ютерної графіки (дизайну).
В структурі факультету 3 кафедри: електротехніки, електромеханіки і електротехнологій; енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту; інформаційних технологій, фізико-математичних та безпекових дисциплін; науково-дослідна лабораторія «DAK GPS» та галузева науково-дослідна електротехнічна лабораторія в якій проводяться електротехнічні вимірювання в електроустановках та електрообладнанні до 1000 В при здійсненні робіт із забезпечення захисту життя та здоров'я громадян, контролю безпеки умов праці.
Лабораторія електротехнічних вимірювань надає послуги:
- вимірювання опори заземлювальних пристроїв;
- вимірювання питомого опору ґрунту;
- вимірювання опори контактних з'єднань заземлювальних пристроїв;
- вимірювання опору ізоляції кабелів до 1000 В;
- вимірювання опору ізоляції електропроводки, електрообладнання та окремих апаратів до 1000 В;
- вимірювання струму однофазного короткого замикання в мережі до 1000 В;
- вимірювання опору ізоляції зварювальних трансформаторів;
- оформлення паспорта заземлюючого пристрою.
Інститут енергетики має високий науковий потенціал, що зосереджений на дослідженні і визначені шляхи зростання ефективності енергопостачання, енергоспоживання та енергозбереження.
Основні напрямки наукової роботи:
- дослідження, моделювання та оптимізація систем електропостачання сільськогосподарських підприємств;
- зменшення енерговитрат та автоматизація виробництва продукції тваринництва та птахівництва;
- новітні методи енергозбереження в аграрному виробництві;
- розроблення методів і електронних систем електромагнітної технології для лікування тварин та знищення шкідників;
- розроблення системи контролю параметрів технологічних процесів;
- розроблення та дослідження альтернативних систем енергопостачання.
Наукові праці співробітників навчально-наукового інституту енергетики щорічно публікуються в зарубіжних виданнях, які мають імпакт-фактор:
У наукометричній базі Scopus:
- Андрій Березюк, Олексій Карлов, Роман Крищук, Ігор Гарасимчук, Павло Потапський, Микола Вусатий. Енергетичні параметри індукційного теплогенератора з розгалуженим теплообмінником для виробництва екологічно чистого теплоносія / PRZEGLĄD ELEKTROTECHNICZNY, ISSN 0033-2097, R. 97 NR 7/2021.
- Коваленко В., Коковіхін С., Добровольська Є., Корженівська Н., Козак О. Значення фотосинтезу при вирощуванні конюшини лучної залежно від елементів технології. Інженерія для сільського розвитку. Єлгава, 26.-28.05.2021. стор.1638-1641 DOI: 10.22616/ERDev.2021.20.TF351.
- Шегеда К., Шокарєв О., Кюрчев С., Данченко М., Михайлова Л. Результати дослідження жатки зернозбирального комбайна. Інженерія для сільського розвитку це посилання вимкнено, 2021, 20, стор. 1632–1637.
- Результати експериментальних досліджень каналу діелектричної аспірації сепаратора. Шокарєв О., Кюрчев С., Шокарєв О., Рудь А., Горбовий О. Інженерія для сільського розвитку, 2021, 20, С. 1611-1616.
- Назаренко, Іван та Міщук, Євген та Міщук, Дмитро та Ручинський, Микола та Роговський, Іван та Михайлова, Людмила та Титова, Людмила та Березовий, Микола та Шатров, Руслан, Визначення енергетичних характеристик руйнування матеріалу в дробильній камері вібрації. дробарка (31 серпня 2021). Східно-Європейський журнал підприємницьких технологій, 4 (7 (112)), 41–49.
- Кухарець С., Гуцол Т., Гловацький С., Сукманюк О., Розкош А., Ткач О. Концепція виробництва біоводню сільськогосподарськими підприємствами. Аграрна інженерія, 2021, 63-72.
- Аналіз виробництва водню: перспективи для України / Наталія Коваленко, Тарас Гуцол, Віталій Коваленко, Шимон Гловацький, Сергій Коковіхін, Віктор Дубік, Олександр Мудрагель, Мацей Кубонь, Віолетта Томашевська-Горецька // Аграрна інженерія – 2021, вип. 25, № 1, стор. 99-114.
- Леся ЗБАРАВСЬКА, Станіслав НІКОЛАЄНКО, Оксана БУЛГАКОВА, Валентина ВАСИЛЬЄВА. Вивчення можливостей впровадження методології принципу професійної спрямованості у підготовку фахівців аграрно-технічних ВНЗ. 21 Міжнародна науково-практична конференція Інженерія для сільського розвитку 25.-27.05.2022. Єлгава, ЛАТВІЯ.
- Оцінка стану проектного середовища для реалізації технологічно інтегрованих проектів «Європейської зеленої угоди» з використанням відходів кукурудзи . Анатолій Тригуба, Тарас Гуцол, Інна Тригуба, Кшиштоф Мудрик, Валентина Кухарець, Шимон Гловацький, Лариса Діброва, Олександр Козак та Кристина Павленко-Дідур Енергія 2022, 15 (21), 8220.
- Генетичний поліморфізм локусу BoLA-DRB3.2 в українських порід великої рогатої худоби / Т.М. Супрович, Ю.Т. Салига, М.П. СУПРОВИЧ [та ін.] // Цитологія і генетика. –2022. –№56. –С.319-330.
- Boris Kotov, Seghii Stepanenko, Oleh Tsurkan, Volodymyr Hryshchenko, Yurii Pantsyr, Ihor GARASYMCHUK, Anatolii Spirin, Ihor Kupchuk. Fractioning of grain materials in the vertical ring air channel during electric field imposition / PRZEGLĄD ELEKTROTECHNICZNY, ISSN 0033-2097, R. 99 NR 1/2023. Р 100-105. http://pe.org.pl/articles/2023/1/19.pdf
- Zhuravel D., Samoichuk K., Petrychenko S., Bondar A., Hutsol T., Kuboń M., Niemiec M., Mykhailova L., Gródek-Szostak Z., Sorokin D. Modeling of Diesel Engine Fuel Systems Reliability When Operating on Biofuels. Energies. 2022; 15(5):1795. https://doi.org/10.3390/en15051795 2022-2023
- Lysenko O., Kuznietsov M., Hutsol T., Mudryk K., Herbut P., Vieira FMC., Mykhailova L., Sorokin D., Shevtsova A. Modeling a Hybrid Power System with Intermediate Energy Storage. Energies. 2023; 16(3):1461. https://doi.org/10.3390/en16031461
У наукометричній базі Web of Science:
- Т. Супрович, М. Супрович, Н. Мохначова, О. Бірюкова, Л. Строяновська, В. Чепурна. Генетична мінливість та біорізноманіття сірої української великої рогатої худоби за геном BoLA-DRB3. Регуляторні механізми в біосистемах. 12(1), 33-41.
- Генетична специфіка білоголової української породи за геном BоLA-DRB3 / Т. Супрович, М. СУПРОВИЧ, О. Бірюкова [та ін.] // Вісті НАН Білорусі. Аграрний серіал. –2022. –Т.60. –No1. –Р. 69-78.
Договори про створення філій кафедри електротехніки, електромеханіки і електротехнологій і протоколи робочої та проектної груп
Договори про створення філій кафедри енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту і протоколи робочої та проектної груп
Договори про спільну діяльність
Методичні вказівки
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПП ЕНЕРГЕТИЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ