КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ВЕРШКОВОГО МАСЛА

КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ВЕРШКОВОГО МАСЛА

Експертиза якості харчової продукції є невід’ємною складовою підготовки фахівця з харчових технологій. Під час вивчення фізико-хімічних методів аналізу намагаємось охопити цікаві та неоднозначні у своїх властивостях продукти. Тому обрали для наступного дослідження вершкове масло, міфів про яке в джерелах інформації не менше ніж фактів.

Було проведено оцінку якості 7 зразків масла на процентний вміст жиру та наявність сторонніх домішок у вигляді рослинних олій за стандартними та новими методиками. Особливістю цієї роботи було апробація методики, що не входить в перелік ДСТУ, але є запатентованою і доступною. Тому перед здобувачами відкрилось питання можливості удосконалення існуючих методів дослідження, або створення нових; тому робота, окрім практичного спрямування, має перспективу розвитку у вигляді нового наукового дослідження.

За результатами роботи лише один зразок відповідав вмісту жиру, заявленому на маркуванні. Процентний вміст жиру у більшості зразків був меншим від заявленого. Щодо наявності рослинних олій – реакція була позитивною у 6 зразках. Один із зразків масла, яке презентувалось як домашнє (куплене на ринку), виявилось продуктом із значним вмістом рослинних жирів. Тому, висновки для споживача робимо не зовсім втішні.

 

Матеріал підготували: завідувач кафедри хімії Тетяна КРАЧАН;

 старший лаборант кафедри хімії Олександр КОРЖЕНІВСЬКИЙ