Запрошуємо здобувачів вищої освіти взяти участь у IV Відкритому марафоні з української мови

У Міністерстві освіти і науки України повідомили про IV Відкритий марафон з української мови, який триватиме з 1 до 24 грудня 2023 року. Його мета – розвинути в учнівства та студентства мотивацію і прагнення до вивчення української мови, сформувати компетентності комунікативних навичок у різних життєвих ситуаціях і сферах спілкування.

Марафон проходитиме дистанційно на спеціальній платформі у форматі тестування за темами:

І етап – «Культура слова (лексикологія, фразеологія)»;

ІІ етап – «Граматика (синтаксис, морфологія, словотворення)»;

ІІІ етап – «Правопис (орфографія, пунктуація, фонетика, орфоепія)»;

ІV етап – «Робота з текстом».

Долучитися до марафону можна протягом усього періоду проведення змагання. Однак завдання етапів марафону, які вже завершені відповідно до графіка, не будуть доступними для виконання.

На кожному етапі учасники відповідатимуть онлайн на питання та зможуть одразу побачити рейтинг і загальну турнірну таблицю всіх учасників у своїй категорії. У підсумку учасники отримають суму балів за результатами проходження завдань упродовж марафону. Переможцями стануть ті учасники, які набрали найбільшу кількість балів у рейтингу та посіли І–ІІІ місця в кожній категорії марафону. Призери отримають дипломи, решта учасників – сертифікати. 

Участь є добровільною та безоплатною. 

Детальну інформацію про марафон можна знайти за покликанням https://imzo.gov.ua/zahodi/konkursi-dlya-uchniv-pto/vseukrains-kyy-vidkrytyy-marafon-z-ukrains-koi-movy/iv-vidkrytyy-marafon-z-ukrains-koi-movy/

Марафон організовує Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» за сприяння Міністерства освіти і науки України, Асоціації інноваційної та цифрової освіти і компанії «UBOS.tech».

Інформацію підготували викладачі кафедри української мови
Лариса Громик та Ірина Насмінчук