На сьогоднішній день актуальним питанням яким активно займаються науковці всіх підрозділів в нашому університеті є біоекономіка. Саме тому, 2 жовтня 2024 року було організовано відкритий захід в навчально-науковій лабораторії «DAK GPS», що мав назву: «Економіка як складова енергетичної безпеки України» для здобувачів та співробітників навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів. Організаторами виступили співробітники навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів, завідувач кафедри енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту Олег КУЧЕР та завідувач лабораторії «DAK GPS» Сергій ЄРМАКОВ.
Відкрив захід канд. екон. наук, доцент, звідувач кафедри Олег КУЧЕР, він зауважив, що біоекономіка – це економічна модель, яка базується на використанні біологічних ресурсів, процесів та знань для виробництва товарів і послуг з метою сталого розвитку. Основна ідея біоекономіки полягає в тому, щоб зменшити залежність від невідновлюваних ресурсів (наприклад, викопного палива) і перейти до використання відновлюваних біологічних ресурсів.
Студентство з цікавістю слухали інформацію про галузі, які охоплює біоекономіка, про використання біологічних процесів для вирощування сільськогосподарських культур в аграрній сфері, про виробництво енергії з біомаси (біоенергетика), розробку інноваційних продуктів і технологій на основі біологічних процесів (медицина, хімічна промисловість) – сфера біотехнологій, а також про одну з головних проблем людства – переробку відходів, де біоекономіка спрямована на створення замкнутих циклів виробництва, коли відходи однієї галузі стають ресурсами для іншої.
Завідувач лабораторії «DAK GPS» Сергій ЄРМАКОВ продемонстрував всім запрошеним процес торефікації, який дозволяє перетворити біомасу енергетичних культур або ж і будь-які інші відходи рослинного походження аграрного виробництва у ефективне тверде паливо. Наочно ознайомив із зразками такого палива у вигляді пелет і брикетів з торефікату та розповів про дослідження, які проводяться у даній лабораторії.
Обговорення наведених доповідачами тем викликало цікаву дискусію. Всі присутні жваво обговорювали можливості покращити умови життєдіяльності людства, здатність біоекономіки вирішити проблеми ефективного використання біологічної системи за найменшої шкоди навколишньому середовищу. В ході обговорення дійшли висновку, що біоекономіка спрямована на гармонізацію соціально-економічного розвитку суспільства, підвищення екологічної стійкості, ефективного використання природних ресурсів та зменшення впливу на довкілля.
Інформацію підготували Сергій ЄРМАКОВ,
Олена НІСХОДОВСЬКА та Юлія ВОЛОЩУК