Великодні сувеніри виготовили технологи

Великодні сувеніри виготовили технологи

 

Здобувачі вищої освіти навчально-наукового інституту харчових технологій продовж тижня виготовляли великодні сувеніри. Виготовлення сучасної писанки–крашанки руками молоді обох спеціальностей 181 «Харчові технології» і 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» викликало позитивні емоції та піднесений настрій Великодніх свят.

Процес створення писанки – це прагнення до високого рівня духовної чистоти наших предків, і пізнання законів природи, як складової частини Всесвіту. Не випадково на традиційних українських писанках, що зберігаються в етнографічних музеях Львова, Коломиї, Харкова точне відтворення архаїчного уявлення про Всесвіт: у ширшій частині яйця піктограми землі, засіяного поля, часто зображені хвилі, які омивають землю, а на верхній (гострій) частині - «небесне склепіння» з міфологічними птахами і духовними істотами.

Сприйняття Всесвіту співвідносилося у наших предків з образом Світового Яйця, а з усіх птахів саме курка відповідала образу Божественного Птаха, що його зародила. Для виготовлення писанок у давнини використовували чистий бджолиний віск, живий вогонь воскової свічки, рослинні барвники. Особливу роль надавали воді, на якій замішували фарби. За нею ходили до настання зорі, мовчки, потай, брали з семи джерел або там, де три потоки зливаються в один. Така вода називалася у слов'ян непочатою, «німою».

У стародавніх народних традиціях – розписували писанки продовж року. Для багатого врожаю в першу і останню борозну поля закопували писанки з орнаментом із пшеничних колосків та малюнками на землеробську тематику. В очікуванні немовляти, господиня розписувала писанки яскравими квітами і птахами, що символізують чистоту і красу душі, яка ось-ось з'явиться світові.

Цьогорічне виготовлення писанок молоддю сприяє підтримання традицій за сучасних реалій – Перемоги світла над темрявою!

Мирних великодніх свят!

Відповідальна з виховної та

організаційної роботи ННІХТ

 Наталія ПУСТОВА