Година пам’яті. Вистояли на майдані – переможемо у війні!

 

Хором земля й небеса:

– Благословенні довіку,

Хто себе кров’ю вписав

В книгу безсмертя велику.

Євген Плужник

 

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи! Цей день - символ незламності та перемоги нашого народу!

     З метою вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей, не шкодуючи навіть власного життя задля оновлення Української держави, викладачами кафедри української мови був проведений захід  «Година пам’яті. Вистояли на майдані – переможемо у війні!».

Сьогодні –  день осмислення минулого, сучасного і проєкцій у майбутнє. День пам’яті та освячення людського подвигу.

Що піднімає людину на захист інших, попри інстинкт самозбереження? Що штовхає молодого хлопця чи дівчину у вир життя і смерті, коли вони  ще не бачили життя? Чим керується доброволець в той час, коли зобов’язані службою, присягою саботують? Обов’язок? Відчай? Честолюбство?

 Це любов. Любов, за визначенням Еріха Фромма, має чотири складові: турбота, відповідальність, повага і знання.

 Немає значення, до кого звернена ця любов: до коханої людини, дитини, батьків, батьківщини… Чотири стовпи, на яких вона тримається. Турбота. Відповідальність. Повага. Знання.

Але для того, щоб ми, громадяни, по-справжньому любили батьківщину, щоб ми свідомо турбувалися про нашу землю, були відповідальними перед нащадками, поважали предків, ми повинні знати, що було колись і що відбувається зараз.

Під час цієї зустрічі ми говорили про події десятирічної давнини, коли небайдужі громадяни нашої країни вийшли на протест проти свавілля влади. Згадували та вшановували героїв Небесної сотні, героїв сьогоднішньої війни. Викладачі ділилися своїми спогадами.

Наша молодь має сьогодні усвідомити, що нація – це, насамперед, її  еліта. Поводирі й сила духовна. Вона завжди була в Україні. Її нищили, вона відроджувалася та йшла вперед. Тому  наші юнаки та дівчата мають стати саме такою елітою, бути мужніми і пам’ятати, що ми сьогодні  не маємо права впадати в  безнадію, а робити все для того, щоб мати потужну, незалежну, квітучу країну та стати справжніми господарями на Богом даній нам землі.

Вистоїмо! Виборемо! Захистимо та переможемо!  Адже з нами - любов до нашого краю, знання, турбота й відповідальність за нього.

Оксана Максимець,

завідувачка кафедри української мови;

Інна Назаренко,

асистент кафедри української мови.