МОЛИТОВНА ЗУСТРІЧ У ТРОЇЦЬКОМУ МОНАСТИРІ ОТЦІВ ВАСИЛІЯН М. КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО

20 жовтня 2023 року на запрошення отців д-ра Прокопія Лотоцького, ЧСВВ і Севастіяна Бондаренко, ЧСВВ за участю науково-педагогічних працівників ЗВО «Подільський державний університет» відбулася молитовна зустріч з нагоди 400-ліття мученицької смерті Святого Йосафата Кунцевича та 300-ліття заснування монастирської Свято-Троїцької Церкви у Кам’янці-Подільському.

​Настоятель монастиря Святої Трійці о. Севастіян, ЧСВВ розповів науково-педагогічним працівникам ЗВО «ПДУ» про історію Троїцької церкви Отців василіян у Кам’янці-Подільському, яку було засновано в 1582 році (перша згадка в історичних джерелах https://risu.ua/kamyanec-podilskij-monastir-otciv-vasiliyan-ugkcvidznachiv-300-littya-z-novim-primishchennyam_n130227). Цей храм вважається одним з найстарших церковних споруд ХVІ-ХVІІ ст. Кам’янця-Подільського. Отець Севастіян, ЧСВВ представив присутнім доктора богослов'я отця Прокопія Лотоцького, ЧСВВ, який навчався в Римі, а в ці важкі для України часи повернувся на батьківщину. Отець Прокопій, ЧСВВ у своїй розповіді акцентував увагу присутніх на необхідності об’єднання зусиль освітян і священослужителів у спільному вихованні майбутніх поколінь на засадах загальнолюдських, моральних і духовних цінностях. Важливими для нас – кам’янчан були історичні факти про відродження духовного життя, зокрема в непростих реаліях підпілля Василіянського чину наприкінці ХХ століття, про Святого мученика Йосафата та роль Української греко-католицької церкви в формуванні громадянського українського суспільства і сприяння перемозі Української держави у війні.

У спільній молитві до Господа Бога і Святого мученика Йосафата ми просили про духовну єдність та переможний мир для Українського народу і зміцнення України.

Приємним і цінним подарунком від отця Прокопія Лотоцького, ЧСВВ були книги для наукової бібліотеки Університету.

У свою чергу науково-педагогічні працівники  університету подарували ікону Пресвятої Божої матері.

 

Інформаційні джерела:

СВЯТИЙ СВЯЩЕННОМУЧЕНИК ЙОСАФАТ. URL: http://blyzhchedoboga.com.ua/svyatiy-yosafat/

Кам’янець-Подільський монастир отців василіян УГКЦ відзначив 300-ліття з новим приміщенням. URL: https://risu.ua/kamyanec-podilskij-monastir-otciv-vasiliyan-ugkcvidznachiv-300-littya-z-novim-primishchennyam_n130227

Василіянський Чин Святого Йосафата. URL: https://osbm.info/

о. Олег ГІРНИК. Витоки богословського авангарду. URL: https://zbruc.eu/node/81823

Монастир Пресвятої Трійці отців-василіян у м. Кам’янець-Подільський. URL: https://osbm-kyiv.com.ua/monastyr-presvyatoji-trijtsi-ottsiv-vasyliyan-u-m-kamyanets-podilskyj/

 

Інформацію підготувала
в.о. директора наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ» – Катерина ГОРАШ