День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.

День пам’яті та перемоги над нацизмом

 у Другій світовій війні 1939-1945 рр.

 

8 травня кафедрою права, професійної та соціально-гуманітарної освіти спільно з науковою бібліотекою ЗВО «ПДУ» було проведено тематичний захід для студентів і аспірантів приурочений Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.

Це дата, коли ми разом із європейською спільнотою вшановуємо перемогу над нацизмом та пам’ять про загиблих і всіх жертв Другої світової війни.

З вступним словом виступила завідувач кафедри, кандидат історичних наук, доцент Алла Боднар, яка наголосила на актуальності проведення даного заходу в сучасних реаліях України та акцентувала увагу на тому, що особливо зараз, в умовах повномасштабного російського вторгнення, важливо пам’ятати всіх, хто виборов українському народу право на існування.

З презентацією «Україна в роки Другої світової війни» виступив кандидат історичних наук, доцент Валерій Нестеренко, який проаналізував антиукраїнську сутність нацистського та комуністичного політичних режимів.

Доктор історичних наук, професор Олександр Каденюк провів паралелі між Другою світовою війною та сьогоденням і наголосив на важливості знання історії для розуміння причин нападу росії на Україну.

Доктор філософських наук, професор Микола Попович висвітлив аспекти подій Другої світової війни та екстраполював їх через призму філософського пізнання.

Аспірант Сергій Починок підготував інформацію про історію виникнення в Радянському союзі свята 9 травня «Дня перемоги над нацистською Німеччиною» та спростував рашистський міф про цей день як «велику перемогу».

Директор наукової бібліотеки Катерина Гораш презентувала наявні в науковій бібліотеці книги про Другу світову війну та інформаційні ресурси в Репозитарії Університету з історії України і Світу.

Учасники заходу, студенти факультету енергетики та інформаційних технологій і інженерно-технічного факультету, висловили повагу усім борцям проти нацизму, увічнили пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності.

«Весь світ має чітко розуміти, хто є хто. Весь світ не має права дати ще один шанс нацизму. Припинення бойових дій – недостатньо. Ця війна може закінчитися лише перемогою добра над злом. І лише тоді, коли кожен агресор – навіть потенційний – відчує на собі наслідки своїх рішень. І нарешті зробить висновки».

Вічна пам’ять невинним жертвам кривавих воєн і вічна слава нашим Героям!

Не забудемо, не пробачимо…  

 

Інформацію підготувала завідувач кафедри,

кандидат історичних наук, доцент Алла Боднар та директор наукової бібліотеки Катерина Гораш.