З днем Кінолога!

Сьогодні, 2 квітня, в Україні відзначають чергову річницю від дня створення Кінологічної служби Міністерства внутрішніх справ, тобто День кінолога.

День кінолога в Україні відзначатимуть не лише представники силових структур – поліцейські, рятувальники, митники, прикордонники. Це свято відноситься безпосередньо до тих, хто: розводить собак, виховує собак-поводирів для сліпих або собак-рятувальників для пошукових операцій, дресирує собак, навчаючи їх різним командам.

    Історія свята дня кінолога сягає корінням у первісні часи, коли люди тільки вчилися приручати вовків та шакалів. В одній із печер Франції археологами знайшли сліди дитини і вовка поруч. За оцінками істориків, вік знахідки 26 тисяч років. Це відкриття дало вченим привід вважати, що вовк та сім'я людей жили мирно, тобто вже тоді існувала ієрархія у відносинах людини та предка сучасного собаки.

    Слова “кінологія” і “кінолог” походять з грецької мови, де “кінос” – це пес, а “логос” – наука. Таким чином, склавши два слова, вийшло визначення науки про собак.

    Собаки допомагають людям на психологічному рівні.

Каністерапією називають метод психологічного й фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих, навчених собак. Зв’язок з такою собакою вважається ефективним в тому сенсі, що відволікає людей, які страждають від психічних розладів, депресії, або тих, хто просто вважає себе самотнім. Крім того, терапія с собаками може бути частиною реабілітації людей з інвалідністю… 

    Під час повномасштабної війни службові собаки відіграють важливу роль у допомозі з охороною військових баз, пошуком мін і людей під завалами, інспектуванні вулиць. Службові собаки знаходять на місцях трагедії докази воєнних злочинів російських окупантів.

    Отже, собаки відіграють важливу роль в житті людини, надаючи не тільки практичну користь, а й емоційну підтримку та допомагаючи своїм господарям.

Здобувачі ФВМТТ а також кінологічні центри всієї України прийняли активну участь в онлайн-флешмобі та підтримали це свято світлинами із своїми улюбленцями та помічниками! 

https://www.instagram.com/pdu_vet.med?igsh=MWpka2Z0NGl6OXplaA==

 

Кафедра гігієни тварин

та ветеринарного забезпечення

кінологічної служби Національної поліції України