ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР  МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ НА БАЗІ ФІЛІЇ КАФЕДРИ ГІГІЄНИ ТВАРИН ТА ВЕТЕРИНАРНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КІНОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

В рамках меморандуму про співробітництво Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, ЗВО «Подільський державний університет» та Кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо реалізації  «Програми розвитку  кінологічної служби Національної поліції України» на базі філії кафедри гігієни тварин та ветеринарного забезпечення кінологічної служби Національної поліції України Закладу вищої освіти «Подільський державний університет», Першого військового шпиталю ветеринарної  медицини відбувся всеукраїнський семінар  Міністерства внутрішніх справ України для ветеринарних лікарів кінологічних центрів НПУ.

Мета семінару: надання теоретичної і практичної допомоги службовим собакам  фонду Говарда Баффета (НАТО). Відкрив семінар начальник  Першого військового шпиталю ветеринарної  медицини,  заслужений працівник ветеринарної медицини України Кирило ЧУМАКОВ. З привітаннями до учасників семінару виступили начальник відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України Світлана КОЛОМІЄЦЬ, начальник головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Сергій САВІЦЬКИЙ та завідувачка кафедри гігієни тварин та ветеринарного забезпечення кінологічної служби Національної поліції України Тетяна СУПРОВИЧ. На семінарі було розглянуто  проблеми організації ветеринарної справи у кінологічних центрах НПУ, перелік питань і нюансів при отриманні собак фонду Говарда Баффета, порівняльна характеристика клінічних та біохімічних показників крові службових собак. З презентаційним матеріалом за темою доповіді «Ветеринарно-санітарні заходи у службовому собаківництві» виступила доцентка кафедри гігієни тварин та ветеринарного забезпечення кінологічної служби НПУ Світлана ЛАЙТЕР-МОСКАЛЮК. Також висвітлили питання асептики та антисептики в умовах польової ветеринарної хірургії, результати ІФА та ПЛР – діагностики щодо проблем захворювань у службових собак.

Практична частина  була присвячена УЗД дослідженням службових собак, експрес - тести на визначення: парвовірус, коронавірус, лямбліоз, чуми м’ясоїдних, на визначення бореліозу, ерліхіозу, анаплазмозу, дирофіляріозу, лептоспірозу, бруцельозу, аденовірозу, рентгенодіагностика дисплазій, мазок з rectum на наявність найпростіших, проведення маніпуляцій з службовою твариною, експрес вимірювання рівня глюкози в крові у собак, мазок крові на наявність паразитарних захворювань, тест на визначення групи крові собаки із занесенням в клінічну карту для можливості здійснення гемотрансфузії без ризику для реципієнта. А також розглянуто питання діагностики дисплазій, а саме дисплазії ліктевих суглобів за допомогою рентген дослідження передніх кінцівок в кількох плоскістях, діагностика дисплазії тазостегнового суглобу за допомогою теста Ортолані і аналізу рентген-світлини тазостегнового суглобу; травми, рефлексотерапії, дермомікози та їх поширеність, забір необхідного матеріалу для проведення лабораторного дослідження.

Із заключним словом виступили Кирило ЧУМАКОВ та заступник начальника відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України Ярослав КРАСЬОХА. Було прийнято рішення долучити до таких семінарів з долікарської допомоги кінологів усіх силових структур України.

 

завідувачка кафедри гігієни тварин

та ветеринарного забезпечення кінологічної служби

Національної поліції України, професорка Тетяна СУПРОВИЧ.