Студенти університету добрими справами відмічають 4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин (World Animal Day)

4 жовтня, за ініціативи студентського самоврядування (голова студради Євген ЖИГАЛОВ), здобувачі вищої освіти факультету ветеринарної медицини та технологій у тваринництві провели заходи з нагоди Всесвітнього дня захисту тварин ­– відвідали притулок для безпритульних тварин, подарували його мешканцям продукти харчування, провели благоустрій місця проживання сторожевих собак на території факультету.

Запровадив Всесвітній день тварин в Берліні у 1925 році німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн. Спочатку свято відзначалося 24 березня, але з 1929 року було перенесене на 4 жовтня. При цьому варто зауважити, що ідею письменника спершу підтримали лише у Німеччині, Австрії, Швейцарії та Чехословаччині.

Рішення відзначати Всесвітній день захисту тварин було прийнято 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, який проходив у Флоренції в 1931 році. Товариства захисту тварин багатьох країн світу заявили про готовність щороку організовувати масові заходи для захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин. І відтоді щороку кількість країн, у яких його відзначають, зростає. Так, у 2008 році заходи до цього дня проводилися у 66 країнах.

Дата 4 жовтня була вибрана не випадково. Це день Франциска Ассизського – католицького святого, якого вважають покровителем тварин. За переказами, святий міг спілкуватися з тваринами і проповідував птахам.

В Україні День захисту тварин, які є однією з важливих складових довкілля та екосистем, відзначають також щороку 4 жовтня. Постійний їхній захист передбачає стаття 51 Закону України «Про тваринний світ», згідно з яким ведеться державний облік та кадастр тваринного світу, порядок проведення таких робіт визначено Постановою Кабінету Міністрів України №772 від 15 листопада 1994 року.

Мета свята полягає у:

  • сприянні обізнаності людей про тварин, зокрема про загрози, з якими вони стикаються;
  • визнанні ролі представників фауни у житті людини;
  • покращенні зв’язку між людиною та дикою природою;
  • просуванні програми дій задля добробуту видів.

Відзначення Всесвітнього дня тварин – це нагода вчергове нагадати про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. Саме на плечі людей покладена відповідальність за захист та процвітання майбутніх поколінь представників фауни. Відомо, що для більшості людей масові заходи завжди були основним способом боротьби за соціальну справедливість та реформи. Завдяки підвищенню обізнаності люди стають гуманнішими, що в результаті може породити правові реформи та соціальний прогрес, які в свою чергу зроблять планету безпечним місцем для життя тварин. А захищати представників фауни дійсно необхідно, і, в першу чергу, захищати від діяльності людини.

За даними дослідників Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), за останні 50 років популяція тварин у лісах планети скоротилася більше ніж у двічі. Найбільш вразливими категоріями, за спостереженням науковців, є амфібії, наприклад, жаби, а також ссавці, зокрема, мавпи та лісові слони. Скорочення кількості диких видів відбувається через втрату середовища існування, зокрема внаслідок вирубування лісів.

4 жовтня – це день, коли ми маємо не просто відзначити Всесвітній день тварин, а й замислитися про їх проблеми в сучасному світі та про екологічний стан країни в цілому. Україна не залишається осторонь та в цей день показує своїм громадянам через інтерактивні та святкові заходи важливість кожної тварини. 

 

Інформацю підготував

голова студентської ради ФВМІТТ Євген ЖИГАЛОВ