Робота студентських наукових формувань кафедри гігієни тварин та ветеринарного забезпечення кінологічної служби Національної поліції України

      У ветеринарній медицині актуальним залишається комплекс питань, які пов’язані з профілактикою кормових отруєнь, зоогігієнічною оцінкою кормової сировини й кормів, де особливого значення набуває виявлення отруйних та лікарських рослин. Тому важливо поєднати підготовку здобувачів освіти з цього комплексу питань в ботанічному, токсикологічному, фармакологічному та  зоогігієнічному аспектах.  На кафедрі гігієни тварин та ветеринарного забезпечення кінологічної служби Національної поліції України відбулося об’єднане засідання наукових гуртків: «Ветеринарна фармакологія – фундаментальна наука» (науковий керівник Тетяна ТОКАРЧУК) та  «Гігієна тварин – основа ветеринарної профілактики» (науковий керівник Світлана ЛАЙТЕР-МОСКАЛЮК).

Роботу розпочала Світлана ЛАЙТЕР-МОСКАЛЮК, зазначивши, що в методологічній практиці зусиллями цілої низки провідних викладачів, які в свій час працювали на  кафедрі ЗВО «ПДУ» (професори Матусевич В.Ф., Коняхін О.П., доценти Головатий Т.М., Гищук В.П., Маленький І.А., Решетник А.О.), було розроблено з постійним вдосконаленням технолого-гігієнічну класифікацію отруйних і шкідливих рослин. Основою  такої класифікації рослин став принцип: у якому вигляді та складі яких кормів конкретні біологічні види рослин проявляють шкідливу і отруйну дії. За цією класифікацією виділяють 5 груп  рослин.  Для кращого сприйняття такої класифікації було представлено  колекцію гербарних зразків рослин і   підготовлені доповіді здобувачами вищої освіти.

Керівник наукового гуртка «Ветеринарна фармакологія – фундаментальна наука» Тетяна ТОКАРЧУК, звернула увагу присутніх на частини лікарських рослин, а саме: плоди, коріння, інше та їх використання при виготовленні настоянок, відварів, мазей, чаїв у ветеринарній практиці.

     Аби збагатити знання гуртківців про лікарські рослини, ознайомити з періодами і правилами збору, умовами і термінами сушіння та зберігання,   їх зовнішнім виглядом, була представлена можливість відвідати Ботанічний сад нашого міста. Гуртківці мали нагоду познайомитися з лабораторією дендрології, флори та рослинності, лабораторією декоративного квітникарства; фондом ботанічного саду, який нараховує: колекцію дерев і кущів, яка представлена 480 видами, сортами і формами; колекцією тропічних і субтропічних рослин, яка представлена 410 видами; колекцією раритетних рослин – 40 видів; колекцією лікарських й інших корисних рослин – 110 видів; колекцію одно-, дво- та багаторічних рослин, яка нараховує 370 видів.

Попереду багато цікавого. Робота триває!

 

НПП кафедри гігієни тварин та ветеринарного забезпечення

кінологічної служби Національної поліції України