Практичне заняття студентського гуртка «Оперативна хірургія»

Поводження людини з тваринами значно свідчить про рівень соціально-культурного розвитку суспільства і віддзеркалює взаємовідносини між самими людьми. Ось уже багато тисячоліть кішки є улюбленими домашніми тваринами, живуть у багатьох сім’ях. Вони діляться з людиною позитивною енергетикою, роблячи її добрішою, спокійнішою. Є відомості про те, що присутність кішки здатне покращити стан здоров’я людини.

Проте існують випадки, коли через різні життєві обставини, наприклад, у зв’язку з алергією на шерсть тварини, через погіршення фінансового стану,  люди відмовляються від утримання кішки. Унаслідок тварина потрапляє на вулицю, де при відсутності контролю з боку господаря, самки реалізують свою здатність до розмноження.

Відомо, що кішки дуже плодовиті. У віці 8-10 місяців вони уже можуть народжувати. В подальшому це повторюється два, три і навіть чотири рази на рік. В середньому по п’ять кошенят. Встановлено, що одна кішка впродовж життя може мати більше ніж 4000 нащадків.

Розуміння проблеми збільшення кількості кішок вимагає застосування методів протидії цьому процесу. Одним із таких є проведення хірургічної стерилізації самок. Операція може бути виконана шляхом оваріоектомії або оваріогістеректомії.

Частіше проводять оваріогістеректомію. Це повноцінна порожнинна операція, яка вимагає застосування загального знеболення і володіння необхідною хірургічною технікою. Операцію виконують в умовах ветеринарної операційної з дотриманням вимог антисептики.

Для господаря тварини стерилізація кішки потребує фінансових витрат. Малозабезпечені люди можуть звертатися до спеціальних фондів, які оплачують проведення операції, до волонтерських організацій, які безкоштовно оперують тварин. На факультеті ветеринарної медицини і технологій у тваринництві була виконана дана операція в рамках засідання гуртка «Оперативна хірургія».

Під керівництвом кандидата ветеринарних наук, доцента, асистента кафедри ветеринарного акушерства, внутрішньої патології та хірургії СТЕПАНОВА О.Д. здобувачі освіти старших курсів провели оваріогістеректомію кішки. Після закінчення операції студенти із викладачем обговорили сучасні тенденції розвитку ветеринарної хірургічної науки та практики. Подібний формат засідання гуртка дозволяє майбутнім лікарям ветеринарної медицини краще засвоїти теоретичний матеріал практичними навичками, навчитись лікарському мисленню, самостійно ухвалювати рішення щодо різних клінічних випадків.

Інформацію підготував:
канд. вет. наук, доцент, асистент
кафедри ветеринарного акушерства,
внутрішньої патології та хірургії СТЕПАНОВ О.Д.