Гостьова онлайн-лекція «Принципи хіміотерапії в онкологічній практиці малих тварин»

Хіміотерапія — це один із широко застосовуваних методів лікування онкології як у гуманній медицині, так і у ветеринарній практиці. Це метод лікування раку, заснований на використанні лікарських засобів для знищення ракових клітин. Хіміотерапія вважається системним лікуванням, оскільки ліки розходяться по всьому організму і можуть знищувати злоякісні клітини, які метастазували у різні частини тіла, віддалені від первинної пухлини.

Саме це і відрізняє хіміотерапію від інших методів лікування, а саме хірургії  і променевої терапії. Оскільки саме їх називають місцевими методами лікування, бо мають вплив тільки в місці локалізації пухлини.

Хіміотерапія застосовується в лікуванні багатьох видів онкології. Для деяких пацієнтів це може бути єдиним методом лікування. Проте частіше її використовують в комбінації з іншими способами боротьби з новоутвореннями. Якщо лікар рекомендує хіміотерапію як варіант лікування, при ухваленні рішення про його проведення важливо розуміти цілі хіміотерапії.

Про це та ще більше інформації 15.11.2023 року на факультеті ветеринарної медицини і технологій у тваринництві слухали чергову гостьову онлайн лекцію здобувачі ІІ та ІІІ (доктор філософії) рівня вищої освіти спеціальності 211 «Ветеринарна медицина», на тему: «Принципи хіміотерапії в онкологічній практиці малих тварин» («Principles of chemotherapy in small animals oncology practice»). Лекторами заходу стали: dr hab. nauk wet. Slawomir Gizinski та dr. nauk wet. Ewa Kautz-Wasilewska Faculty od Veterinary Medicine Warsaw University of Life Sciences-SGGW (Poland). Лекцію було проведено в рамках угоди про співпрацю між ЗВО «Подільський державний університет» та Варшавським університетом природничих наук (Warsaw University of Life Sciences - SGGW).

        Учасниками процесу були гарант освітньо-професійної програми Юлія ГОРЮК, завідувачі кафедр, декан, науково-педагогічні працівники ФВМТТ

По завершенні онлайн-зустрічі обговорювалися важливі питання, які з цікавістю ставили здобувачі. В ході дискусії молоді науковці радилися й  ділилися своїм науковим надбанням.

        Щиро дякуємо за приємну зустріч, чудову нагоду та корисну інформацію нашим  колегам із-закордону. 

Факультет ветеринарної медицини і
технологій у тваринництві