Практична підготовка здобувачів є невід'ємною та обов'язковою компонентою освітньо-професійної програми підготовки фахівців, яка сприяє закріпленню професійних знань, умінь та навичок, що були набуті студентами в університеті.
Відповідно до навчального плану на 2023-2024 н.р. та графіку проведення виробничих практик здобувачів вищої освіти 6 курсу ОС «Магістр на базі ПЗСО та 5 курсу ОС «Магістр» на базі ОКР «Молодший спеціаліст» денної форми навчання спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» ФВМТТ з 18 грудня 2023 року заплановане проходження другої частини виробничої практики, протягом якої здобувачі індивідуально під керівництвом досвідчених ветеринарних спеціалістів закріплюють теоретичні знання, одержані під час навчання в університеті, а також безпосередньо на виробництві набувають досвіду в діагностичній, лікувальній, профілактичній та організаційній роботі.
24 листопада 2023 року для здобувачів вищої освіти було проведено інструктаж з методики проходження виробничої практики та оформлення відповідних супровідних документів. Мета проведеного заходу полягала у роз’ясненні методичних особливостей організації й проходження здобувачами практичної підготовки в умовах виробництва, а також вимог щодо написання звіту з виробничої практики.
Захід відкрив декан ФВМТТ, канд. вет. наук, доцент Віктор ГОРЮК, який зазначив, що всі здобувачі розподілені на підприємства згідно укладених договорів про проходження виробничої практики, що повністю відповідають вимогам щодо об’єктів проходження виробничої практики. Детально розповів про організаційні заходи щодо проходження практики, алгоритм її проходження відповідно до «Положення про проведення практики здобувачів вищої освіти у Закладі вищої освіти «Подільський державний університет», і наголосив на необхідності доброякісного виконання поставлених індивідуальних завдань.
Ведучі викладачі профільних навчальних дисциплін: канд. вет. наук, доцентка Тетяна КАРЧЕВСЬКА - «Епізоотологія та інфекційні хвороби», «Забезпечення концепції «Єдине здоров’я» та правові основи діяльності лікаря ветеринарної медицини»; канд. біол. наук, доцент Андрій МУШИНСЬКИЙ - «Паразитологія та інвазійні хвороби»; канд. с.-г.наук, доцент Сергій ПРОСЯНИЙ - «Ветеринарно-санітарна експертиза та гігієна виробництва харчових продуктів тваринного та рослинного походження, їх безпечність та якість»; канд. вет. наук, доцент Василь СМОЛЯК - «Патологічна морфологія та розтин»; канд. біол. наук, доцент Олександр БОДНАР - «Хірургія»; асистент Володимир МІЗИК - «Акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин»; канд. с -г. наук, асистент Руслан КОЛІНЧУК - «Внутрішні хвороби тварин»; асистент Ігор ЧОРНИЙ - «Організація ветеринарної справи» ознайомили студентів з робочою програмою і методичними рекомендаціями щодо проходження виробничої практики для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» та акцентували увагу на правилах заповнення щоденника з практики, підготовці звіту про проходження виробничої практики, передбаченому рецензуванні та захисті звітів.
Відповідальний з практичної підготовки ФВМТТ Ігор ЧОРНИЙ приділив увагу правильності заповнення звітної документації за результатами практики, своєчасному поданні звітів з практики на перевірку, термінах їх захисту і зауважив, що практика проходить під час військового стану, тому необхідно дотримуватися усіх правил безпечного поводження.
Здобувачі вищої освіти мали змогу задавати нагальні питання, на які отримали вичерпні та компетентні відповіді.
Захід відбувся з дотриманням методичних вимог і регламенту.
Заступник декана з навчальної роботи ФВМТТ,
канд. вет. наук, доцентка Світлана ЛАЙТЕР – МОСКАЛЮК.
Відповідальний з практичної підготовки,
асистент Ігор ЧОРНИЙ