У Кам’янець-Подільському, на базі Відокремленого структурного підрозділу Закладу вищої освіти "Подільський державний університет" «Кам’янець-Подільський фаховий коледж» відбувся круглий стіл «Залучення громад та органів місцевого самоврядування до реагування та попередження СНПК в умовах повномасштабної збройної агресії рф проти України»
Привітання учасникам круглого столу від Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної передав Голова ГО UA Experts - Sergiy Nizhynskyi. З вітальним словом виступили міський голова м. Кам’янця-Подільського Михайло Посітко та директор «Кам’янець-Подільський фахового коледжу» Юрій Білянський.
Учасники заходу у своїх виступах одностайно відзначили, що повномасштабна збройна агресія рф, масові воєнні злочини, у тому числі сексуального характеру проти цивільного населення змушують оперативної та кардинальної зміни підходів і завдань як державних, місцевих органів влади, так і громадянського сектору у забезпеченні гуманітарних потреб постраждалих, наданні їм всебічної правової, соціально-психологічної та медичної допомоги.
Пріоритетом цієї роботи постає інклюзивність програм та послуг постраждалим, їх доступність для найбільш вразливих груп, у тому числі людей з інвалідністю, а також створення оптимальних умов для реінтеграції постраждалих до місцевих громад.
Більш детально про дискусії та практичні пропозиції науковців, очільників органів місцевої влади, територіальних громад і представників профільних громадських організацій під час роботи трьох панелей Конференції незабаром.