Співпраця у рамках програми UNIgreen UA в University of Modena and Reggio Emilia. (Італія)

Згідно з програмою UNIgreen UA  з 26 червня 2023 р. розпочалась навчальна програма в Університеті Модени і Реджо Емілії (Unimore, Італія) науково-педагогічних працівників Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» професора Наталії КОРЖЕНІВСЬКОЇ та доцента Василя ГРИГОР´ЄВА.

Програма передбачає ознайомлення з досвідом викладання та навчання у Unimore. У межах навчання було представлено UNIgreen, визначено цілі та рамки навчального візиту, спільні інтереси, ознайомлення з системою вищої освіти в Unimore. Освітня пропозиція Unimore особливо зосереджується на сферах агропродовольчої продукції, біоекономіки, біонауки та біотехнології.

Особлива увага була сконцентрована на формуванні освітніх програм та забезпеченні реалізації навчального процесу (ризики, виклики та можливості) в сучасних умовах. Вивчався довід проведення навчання з використанням інноваційних засобів та інструментів, а також можливості формування навчальних проєктів. Цікавим був досвід колег університету з викладання та навчання в умовах карантинних обмежень та кризових ситуацій, організації інструментів підтримки студентів.

Відбулось ознайомлення з бібліотечною системою Unimore, формуванням електронних каталогів, репозитарію, наукового фонду та робота у дистанційному форматі.

Окремо слід виокремити відвідування лабораторій Технополя БІОГЕСТ. Визначено як реалізувати навчання, дослідження та інновації, використовуючи сучасне обладнання і методики.

За сприяння ректорату та навчально-наукового центру міжнародної діяльності Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» у процесі ознайомчого візиту до університету Модени і Реджо Емілії  в рамках програми навчання та викладання було сформовано напрями подальшого співробітництва.

Інформацію підготували:

завідувач кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Наталія КОЖЕНІВСЬКА

т.в.о. завідувача кафедри землеробства, ґрунтознавства та захисту рослин Василь ГРИГОР´ЄВ.