Продовження проєкту «Кам’янецькі ноти і крила «Щедрика»

 12 вересня 2023 року Заклад вищої освіти «Подільський державний університет» радо приймав на своїх теренах захід – презентацію проєкту «Кам’янецькі ноти і крила «Щедрика»: успішні кроки і нові плани» та презентацію раніше невідомого раритету кам’янецького періоду життя композитора-подолянина Миколи Леонтовича. Місце проведення даної події було обране не випадково, адже відомо, що, в період між 1892 та 1899 роками, видатний український композитор і хоровий диригент Микола Дмитрович Леонтович навчався у Кам'янець-Подільській духовній православній семінарії, яка була розміщена у будівлях першого, другого, третього та четвертого корпусів теперішнього Закладу вищої освіти «Подільський державний університет».

Було показано театральну сцену з навчання Миколи Леонтовича у семінарії (Валерій Свереда, керівник Народного театру-студії "Лінк"; Народна дитячо-юнацька хорова капела «Журавлик» (художній керівник і дириґент - заслужений працівник культури Іван Нетеча) виконала «Щедрик»; також присутні мали змогу прослухати перший запис Щедрика» з платівки (Нью-Йорк, Brunswick, 1922 р.) у виконанні Українського національного хору під керівництвом Олександра Кошиця.

Заступником голови Кам’янець-Подільського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка, автором і куратором проєкту «Кам’янецькі ноти і крила «Щедрика» Анатолієм Паладійчуком, уперше було публічно презентовано раніше невідомий 125 річний раритет кам'янецького періоду життя Миколи Леонтовича, який дає можливість дізнатись про той період життя нашого видатного українця, про який ми лише уявляли. Цей раритет поповнює колекцію Анатолія Паладійчука, у майбутньому має збагатити і стати основою музею «Щедрика».

З вітальним словом до присутніх також звернулись проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності ЗВО «ПДУ» Оксана БЯЛКОВСЬКА, регіональний координатор ВІ «Активна Громада Кам’янця-Подільського» Славко ПОЛЯТИНЧУК, керівник науково-дослідного Центру вивчення педагогічної та творчої спадщини Миколи Леонтовича Майя ПЕЧЕНЮК, які на завершення події підписали меморандум про взаємодію та співпрацю у реалізації просвітницького проєкту «Кам’янецькі ноти і крила «Щедрика».

Працівниками Наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ» в рамках заходу було організовано виставку книг та публікацій періодичних видань і фотографії за тематикою події. В експозиції представлено матеріали, в яких висвітлено життя і творчість Миколи Дмитровича Леонтовича, зокрема й період його навчання  в Подільській Духовній семінарії. Цікавим є той факт, що Наукова бібліотека Університету нині розмішена в першому університетському корпусі, в якому з 1865 до 1920 року існувала семінарія.

  

Фахівець центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку
Людмила ЯНЕВИЧ