Під час чергової зустрічі ректора із студентським активом, окреслено нові напрямки роботи та вектори розвитку студентського самоврядування університету.

11 вересня 2023 року, традиційно, студентське самоврядування та профспілковий актив університету провели сумісне засідання, на якому був присутній ректор університету Володимир Васильович ІВАНИШИН, директор студентського містечка ЗВО «ПДУ»
Наталія  УКРАЇНЕЦЬ , голова профкому співробітників і студентів Світлана ЛІЩУК, викладач кафедри фізичного виховання Тетяна КОМАРОВА та  голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету Юлія ГОРЮК.

Із вітальним словом виступив Володимир ІВАНИШИН, ректор університету, професор, доктор економічних наук, академік НААН, заслужений працівник сільського господарства України. Він тепло привітав студентський актив із початком нового навчального року, коротко поінформував присутніх про підсумки вступної кампанії та особливості організації очного навчання в сучасних умовах. Він побажав завжди вчитися, у будь-яких формах: в університеті, на роботі, курсах, тренінгах, гуртках. Поінформував про можливість отримання дуальної вищої освіти, яка передбачає поєднання навчання в закладі освіти та на підприємстві. Завдяки цьому здобувачі отримують можливість ознайомитися із сучасними технологіями та «секретами» фаху в умовах реального виробництва, на якому мають можливість розпочати свій кар’єрний шлях одразу після випуску. Усіх зацікавлених студентів запрошено долучатися до наукової роботи, а також реалізовувати свої творчі здібності. Для цього у ЗВО «ПДУ» створено усі можливості. Ректор наголосив, що необхідно відбудовувати нашу державу, ставати висококваліфікованими фахівцями, адже саме молодь творить нове майбутнє, нову вільну Україну.

Згодом президентка Студентського парламенту Роксолана БІЛЯВСЬКА зачитала короткий звіт про роботу парламенту за минулий рік та доповіла присутнім, що згідно із планом роботи студентського парламенту Закладу вищої освіти «Подільський державний університет», упродовж звітного періоду проводилися заходи щодо вдосконалення системи самоврядування в навчальному закладі. Усього до роботи в органах студентського самоврядування залучено більш ніж 200 студентів. Найбільш ефективними напрямами були культурно-масовий, спортивно-фізкультурний та, звичайно ж, волонтерський. В цілому робота була спрямована на покращення умов навчання та проживання студентів університету, їх національно-патріотичне виховання та підняття рейтингу нашого закладу вищої освіти.

Протягом звітного періоду проводилися збори парламенту та загальні збори студентів, на яких було розглянуто питання організації діяльності студентського самоврядування. Було проведено багато заходів, зокрема: правопросвітницький семінар для профоргів та активістів Студентського парламенту ЗВО «ПДУ» в рамках Міжнародного Дня права знати та профспілковий тренінг у «Молодіжному просторі» університету на тему: «Академічна доброчесність у закладах вищої освіти», школу профспілкового активіста та волонтерів нашого університету, участь у Всеукраїнському дослідженні щодо соціально-трудових відносин та дискримінації у сфері праці працюючих студентів, науково-практичний семінарі від ЗВО «ПДУ» та із ГО «Інститут громадської освіти та праці» до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом. Активно залучали до волонтерської діяльності студентів, провели ряд благодійних акцій (презентація екологічного проекту, прибирання території університету та міста, міські флешмоби, здача крові на місцевій станції переливання крові, робота із перселенцями з тимчасово окупованих територій України, допомога ЗСУ).

Члени Студентського парламенту, у тісній співпраці із центром виховної роботи і соціально-культурного розвитку ЗВО «ПДУ» та профкомом університету приймали активну участь у проведенні загальноуніверситетських свят: урочистості до Дня Першого вересня, з нагоди Дня працівників сільського господарства, Дня працівника освіти, Міжнародного жіночого дня та Дня студента, Дня матері, Дня Пам’яті та примирення, Різдвяні віншування, Річниця Голодомору, День пам’яті Чорнобиля, День Єдності, День науки, День відкритих дверей, День української хустки, Міжнародного дня вишиванки, Виставка великодніх пасок, оформлення інформаційних стендів та тематичних виставок.

Наразі, розпочалася підготовка до заходів, які Студентський парламент запланував на новий навчальний рік.

Серед інших питань, яких торкнулися під час зустрічі – особливості організації навчального процесу під час воєнного стану, друга хвиля вступу в університет, поселення в гуртожитки, виробничі практики та підготовка до профорієнтаційної роботи.

 

Інформацію підготувала голова ППО

співробітників та студентів ЗВО «ПДУ»

Світлана ЛІЩУК

Фото: Вадим КОШЕЛЕВСЬКИЙ