8 жовтня 2024 року на кафедрі садово-паркового господарства, геодезії та землеустрою відбувся науково-практичний семінар на тему «Значення лісів на планеті Земля».

Ліс – це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх. Це особливо актуально в період зміни клімату. Очікується, що кордони кліматичних зон (по температурі і вологості) в Україні зміщатимуться на північ, що призведе до погіршення умов зростання лісів. Ці зміни, приведуть до відповідного зсуву і зменшення лісових площ в Україні, заміні зональних типів рослинності, зміни представленості лісових формацій і типів лісу, зниження життєздатності лісів, їх стійкості до шкідників і хвороб, масових спалахів розмноження шкідників, збільшення частоти і площі пожеж (особливо в хвойних лісах), зниження продуктивності і товарності деревостанів, зниження обсягів депонування вуглецю, зміни продного складу лісів, а також зниження лісового біорізноманіття. Все це разом може істотно посилити всихання деревостанів, а також призвести до незворотної трансформації лісової рослинності.

Під час заходу присутні проаналізували сучасний стан лісів, вказали на основні проблеми, які виникають у зв’язку зі зменшенням кількості дерев.

Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії та збереження лісів, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. Не варто забувати, що турбота та збереження цього природного національного скарбу наш спільний обов’язок, а не тільки професійний обов’язок лісництва.

 

Інформацію підготували викладачі кафедри

садово-паркового господарства, геодезії та землеустрою