Важливим етапом у процесі навчання є самостійне виконання здобувачами вищої освіти курсової роботи. Курсова робота є одним із видів наукової роботи, що має індивідуальний характер, дає можливість виявити ступінь та рівень наукової підготовки здобувача за визначеним фахом.
Курсова робота, а на спеціальності ветеринарна медицина це історія хвороби виконується з метою:
– поглиблення, систематизації та закріплення теоретичних знань, набутих у процесі навчання;
– набуття вміння щодо адаптації теоретичних положень, методичного інструментарію, викладеного в спеціальній літературі, передового досвіду науковців та практиків відносно об’єкту дослідження;
– розвитку у здобувачів вищої освіти навичок самостійної науково-дослідної роботи й оволодіння методикою теоретичних, експериментальних та науково-практичних досліджень стосовно теми курсової роботи;
– набуття досвіду з аналізу отриманих результатів досліджень, формулювання обґрунтованих висновків і положень, набуття досвіду з їх прилюдного захисту.
Перед написанням історії хвороби, здобувачі обирають тему за якою будуть виконувати роботу та працюють над нею певний час. Тематика робіт охоплює весь курс із дисципліни «Внутрішні хвороби тварин», а незаразні хвороби у різних видів тварин з якими прийдеться зустрічатися у майбутньому дипломованому спеціалісту, займають значну частку професійної діяльності лікаря ветеринарної медицини. Разом із викладачем студенти обговорюють клінічні випадки які зустрічались їм при проходження навчальної практики, пропонують свій план курації тварини з використанням сучасних здобутків ветеринарної науки і практики.
Захист курсових робіт з дисципліни «Внутрішні хвороби тварин» здобувачами вищої освіти освітнього ступеня магістр являється певним підсумком їх тривалої роботи з опанування даної освітньої компоненти і підтверджує здатність студентів працювати самостійно над вирішенням проблем пов’язаних із їхньою професійною діяльністю.
При захисті курсових, здобувачі вищої освіти доповіли про основні результати своїх робіт, чітко та конкретно відповідали на запитання поставлені науково-педагогічними працівниками та своїми колегами. Також вони продемонстрували хороші знання як з теоретичного матеріалу, так і практичних навичок, набутих під час навчання та практики.
Даний захід дозволив здобувачам продемонструвати свої знання, дослідницькі вміння та висловити власний погляд на тему, яку вони досліджували протягом вивчення даного предмету.
Інформацію підготував: кандидат с-г наук, доцент,
асистент кафедри ветеринарного акушерства,
внутрішньої патології та хірургії
Руслан КОЛІНЧУК