Ми вже звикли, що день 1 грудня став Міжнародним Днем боротьби зі СНІДом. Але потрібно знати, що зазвичаєм, все це має безпосереднє відношення до кожного із нас, без виключення. В цьому році девіз дня боротьби з ВІЛ/СНІД «Моє здоров’я, моє право». Це лозунг об’єднаної програми ООН по ЮНЕЙДС.
Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом − звернути увагу суспільства на цю проблему.
У Всесвітній день боротьби зі СНІДом, заклади охорони здоров’я, заклади освіти, культури, підприємства та організації міста приєднаються до міжнародної ініціативи. Саме тому на факультеті ветеринарної медицини та технологій у тваринництві ЗВО «ПДУ» було проведено науково-практичний семінар із здобувачами вищої освіти на тему: «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя!».
Організатором семінару виступила кафедра нормальної та патологічної морфології і фізіології ФВМіТТ (завідувачка- Любов САВЧУК). Метою заходу було формування навичок здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності студентів про ВІЛ/СНІД, його профілактику й толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих. Захід був спрямований на те, аби сформувати уявлення про хворобу століття, виробити поведінкові мотивації до збереження свого здоров’я. Під час заходу спікери ознайомили здобувачів вищої освіти із статистикою поширення захворювання в Україні, зокрема, у Хмельницькій області, розповіли про можливі шляхи зараження та передачі ВІЛ/СНІДу та характерну первинну симптоматику хвороби. А саме, асистент кафедри Володимир ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ розповів про «Теорії походження ВІЛ-інфекції: дослідження та гіпотези», доцент Любов САВЧУК - про «Патоморфологію поширених синдромів у хворих на ВІЛ-інфекцію», доцент Василь СМОЛЯК - про «Сучасні методи лікування ВІЛ-інфекції», доцент Олег ЦВІГУН ознайомив із «Профілактиктикою ВІЛ/СНІД», а асистент Світлана ЛІЩУК - із «Проблемами стигматизації та дискримінації ВІЛ-інфікованих в Україні».
Слухачі мали можливість поставити запитання з даної тематики та отримати ґрунтовну відповідь, усвідомити усю небезпеку хвороби і зробити відповідні висновки про те, як уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції. Знання та емоції, які студенти винесли з цього заняття залишаться в них на все життя. Поставлена мета була виконана.
Заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби зі ВІЛ/СНІДом, відбулися в рамках проекту профкому ЗВО «ПДУ» «16 днів проти насилля» і завдяки співпраці із ГО «Інститут громадянської освіти та праці» - ICEL.
БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ´Я, ЦЕ НАЙЦІННІШЕ, ЩО Є У ЛЮДИНИ.
Інформацію підготувала завідувачка
кафедри нормальної та патологічної морфології і фізіології
Любов САВЧУК