Семінар «Академічна доброчесність: поєднання теорії і практики» для молодих науковців

У Закладі вищої освіти «Подільський державний університет» 21 вересня 2023 року відбувся семінар «Академічна доброчесність: поєднання теорії і практики», що зібрав молодих науковців для обговорення питань практики української освітньої спільноти у питаннях академічної доброчесності, якості освіти та аналізу основних помилок молодих науковців при написанні наукових робіт. На семінарі виступила проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності Оксана БЯЛКОВСЬКА, яка зазначила важливість дотримання норм академічної доброчесності та її значення для становлення молодого науковця.
 Спікерами на семінарі виступили: Юлія ГОРЮК, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених, яка ознайомила учасників з метою заходу, основними питаннями дотримання фундаментальних цінностей в освіті і науці, зокрема: чесності, довіри, поваги, справедливості та відповідальності.

Ульяна ЧАЙКОВСЬКА, асистент кафедри української мови доповіла про основи академічного письма та доброчесності, зазначила види академічної недоброчесності та методи боротьби з нею.
Про деякі питання практики та шляхи попередження академічного шахрайства розповів Микола ЦИГАНЮК, асистент кафедри права, професійної та соціально-гуманітарної освіти.
На семінарі з академічної доброчесності молоді вчені, аспіранти отримали інформацію та інструменти, які допоможуть їм краще розуміти та дотримуватися принципів академічної доброчесності в подальшій науковій діяльності. Засвоєні знання про правила цитування, уникнення плагіату та важливість відкритості у дослідженнях сприятимуть покращенню якості майбутніх наукових робіт. Семінар також надав можливість обговорити різні аспекти досліджень та поділитися думками з колегами, що закріпило розуміння питання академічної доброчесності.
Зацікавленість учасників, відкритість спікерів та нагальність обговорюваних питань створили атмосферу відкритої живої дискусії, Захід пройшов у теплій, дружній, піднесеній атмосфері.