ВИХОВНИЙ ЗАХІД «АННА РЕГІНА – АННА КОРОЛЕВА»

Виховна робота в Закладі вищої освіти «Подільський державний університет» є важливим компонентом освітнього процесу. Вона сприяє у формуванні національної свідомості, виховання бережного ставлення до національного багатства країни, до її історії, культури, мови, традицій, формування нового покоління фахівців, здатних конкурувати на ринку праці України та за її межами, продовжувачів національних професійних і наукових традицій.

Згідно плану виховних заходів куратор проводить різноманітні заходи зі здобувачами вищої освіти. Відвідують музеї, кінотеатри, виставки, спортивно-розважальні заходи, пішохідні походи, виїзди на природу, інтелектуальні ігри та ін. А також, з виховною метою, проводяться зустрічі здобувачів вищої освіти з ветеранами та учасниками бойових дій.

Тому, на кафедрі технології виробництва і переробки продукції тваринництва навчально-наукового інституту харчових технологій 30 листопада 2023 року куратором 1 курсу Юлією ЄВСТАФІЄВОЮ було організовано виховний захід для здобувачів вищої освіти магістерського рівня спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» на тему: «Анна Ярославівна – жінка легенда» із циклу «Відомі жінки України». Спікером даного заходу виступила колишня колега нашої кафедри Валентина Петрівна САЄНКО, яка довгий період часу була заступником декана во виховній роботі, а на даний час знаходиться на заслуженому відпочинку. 

Валентина Петрівна розповіла про життя чарівної королеви Анни, історію вибору її нареченого. 19 травня 1051 року у соборі Реймса відбулось вінчання та коронація Анни Ярославни.

До 1051 року Париж не мав каналізації, був брудним і смердючим.  Жителів Франції того часу не знали основ гігієни: вони їли руками,  викидали сміття з вікон на вулицю, не мились, бо вважали це смертним гріхом. Але молода королева не виказувала свого невдоволення,  лише в листах батьку  вона  писала про значні відмінності у культурі їх народів. Мудрість та дипломатичні якості, яким навчали її вдома, дозволили Анні завоювати прихильність не тільки французів, а й Папи Римського Миколи ІІ. Анна навчала короля та придворних грамоті, а також витонченого етикету. Навчала власних дітей грамоті, математиці, іноземним мовам, а також співу і малюванню.

Не дивлячись на скандали, Анна мала суттєву вагу у вирішенні державних справ. Її підпис, як і раніше, постійно фігурував у документації. Останній раз її підпис зафіксовано на паперах 1075 року. Історики вважають, що саме цього року Анна Київська померла. Заснувала монастир святого Вікентія в Санлісі (1065), на північ  від Парижа, що був її резиденцією.

Анна належить Франції, як її королева, і Україні-Русі, як її дочка.

Даний захід викликав інтерес у здобувачів вищої освіти. Дякуємо Валентині Петрівні за чудові презентацію, бажаємо міцного здоров’я та мирного неба. 

куратор 1 курсу ОС «Магістр» Юлія ЄВСТАФІЄВА