Мутагени навколо нас. Як зменшити їх вплив на живі організми

Асистентом кафедри Шейко Іриною Миколаївною і екологом, кандидатом сільськогосподарських наук Тютюнник Оксаною Сергіївною на кафедрі рослинництва, селекції та насінництва у межах дисципліни «Генетика» згідно з планом був проведений науковий семінар для студентів 2 ОСН курсу спеціальності 201 Агрономія. Тема заходу «Мутагени навколо нас. Як зменшити їх вплив на живі організми» є особливо актуальною у зв’язку з погіршенням стану навколишнього середовища не лише через недбале використання побутових та виробничих потужностей хімічної промисловості, а і екоцид під час війни. Проблема збільшення кількості та видів мутагенів різної ітіології та шляхи їх зменшення задля запобігання негативного впливу мутагенів на живі організми активно обговорювалась між студентами. Основні питання, що пропонувались для обговорення:

1. Типи основних мутагенів, що мають вплив на живі організми.
  2. Сміття і кліматичні зміни, їх дія на організми.
  3. Екологічний слід та колообіг речовин.
  4. Лінійна економіка проти циркуляційної.
  5. Zero waste.
  6. Категорії побутових відходів.
  7. Багаторазові альтернативи.