До дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів

Науковий дискурс

«Геноцид та етноцид в Україні: 1922-2022 рр.»

 

День пам'яті жертв Голодомору ‒ це щорічна жалобна дата в Україні.

Вперше пам'ятна дата була встановлена указом Леоніда Кучми в 1998 році. Відзначається вона щорічно в четверту суботу листопада. День пам'яті жертв Голодомору у 2022 році відзначили скорботою 26 листопада.

Офіційно свято називається Днем пам'яті жертв голодоморів, адже таких голодоморів було три: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 рр. 

Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом із наміром знищити цілком чи частково українську націю як таку. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього» та Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 року.

3 17 листопада до 30 листопада в ЗВО «ПДУ» проводилися заходи в три конкурсних етапи до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Перший етап ‒ ІІІ Всеукраїнський конкурс плакатів та малюнків на тему: «Хліб. Голодомори в Україні, як геноцид». Конкурсні роботи представило близько 12 учасників, серед яких ліцеї та здобувачі ЗВО «ПДУ». Оригінальні авторські роботи експоновані в музей Хліба університету.

Другий етап ‒ конкурс «малих» літературних форм на тему: «Хліб ‒ слава і трагедія українського народу», який продовжує прийом авторських творів впродовж навчального року.

Третій етап ‒ благодійна акція: «Подаруй книгу!». Доцентом кафедри землеробства, грунтознавства та захисту рослин ВАХНЯК В.С., власне, модератором проекту, розпочата дана акція на поповнення, оновлення видань з представленої тематики «Хліб ‒ про хліб на тему голодоморів в Україні: сучасні і старі видання».

24 листопада 2022 року за ініціативи студентського самоврядування факультету агротехнологій і природокористування, кафедри землеробства, грунтознавства та захисту рослин, проведено дискурс на тему: «Геноцид та етноцид в Україні: 1922-2022 рр.».

На заході були присутні: проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності, доктор економічних наук, професор Бялковська О.А., директор центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математики, інформатики та академічного письма, Прокопова О.П., учений секретар університету кандидат сільськогосподарських наук, доцент, Кобернюк О.Т.,   кандидат психологічних наук, доцент кафедри права, професійної та гуманітарної освіти, Ляска О.П., доктор історичних наук, професор кафедри права, професійної та соціально-гуманітарної освіти Каденюк О.С., декан факультету агротехнологій і природокористування, кандидат сільськогосподарських наук, Коруняк О.П., відповідальна з виховної роботи факультету агротехнологій і природокористування, доктор філософії з агрономії, асистент кафедри садівництва і виноградарства, Падалко Т.О., відповідальний з наукової та міжнародної діяльності, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Григор’єв В.М., доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри землеробства, грунтознавства та захисту рослин, Пую В.Л., кандидат сільськогосподарських наук, асистент кафедри землеробства, грунтознавства та захисту рослин, Тарасюк В.А., кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Печенюк А.П., кандидат економічних наук асистент кафедри економіки, підприємництва та біржової діяльності Нісходовська О.Ю. та здобувачі ЗВО «ПДУ».

Дискурс представили у вигляді виступу здобувачів факультету агротехнологій і природокористування: Богдана ПАСТУШОК, 1 курс ОС магістр, спеціальність 201 «Агрономія», Вікторія ЛАСТАВЧУК, 2 курс СТН спеціальність 201 «Агрономія», Юлія КОВАЛЬЧУК, 2 курс спеціальність 193 «Геодезія та землеустрій», Андрій КРИЩУК, 2 курс спеціальність 203 «Садівництво і виноградарство».

В продовження теми семінару виступив доктор історичних наук, професор кафедри права, професійної та соціально-гуманітарної освіти Каденюк О.С., який окреслив період 1922-2022 рр., – сто років боротьби за свободу українського народу.

 

Інформацію підготувала:
відповідальна з виховної роботи факультету агротехнологій і природокористування,
доктор філософії з агрономії, асистент кафедри садівництва і виноградарства, Тетяна Падалко.