І Науково-практична онлайн-конференція «Бібліотека в сучасному світі науки, освіти та культури» 19 травня 2023

19 травня 2023 року відбулась І Науково-практична онлайн-конференція «Бібліотека в сучасному світі науки, освіти та культури», яку організовано працівниками наукової бібліотеки Закладу вищої освіти «Подільський державний університет».

Онлайн-конференцію проведено в рамках заходів ЗВО «ПДУ» до Дня науки і Всесвітнього дня вишиванки «Наука об’єднує: день науки, день вишиванки, благодійність». Метою заходу було відновлення статусу наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ» як науково-методичного центру сільськогосподарських бібліотек та започаткування співпраці бібліотек  закладів освіти.

Відкрила науково-практичну конференцію Ірина ЯСІНЕЦЬКА, докторка економічних наук, професорка, проректорка з навчальної роботи ЗВО «ПДУ».

У вітальному слові до учасників науково-практичної конференції Ірина Анатоліївна наголосила на важливій ролі бібліотек в освітньому процесі сучасних закладів освіти, зокрема – значенні бібліотечних фондів в діяльності освітніх закладів і реалізації освітніх програм; важливості збереження бібліотечних фондів в сучасних умовах воєнного стану та пріоритетних завданнях університетської бібліотеки –  забезпеченні доступу здобувачів вищої освіти, дослідників, науково-педагогічних працівників до бібліотечних ресурсів; міжнародних інформаційних баз та інформатизації бібліотек.

«Наукові бібліотеки розвиваються і трансформуються в системі вищої освіти разом з закладами вищої освіти. Їх діяльність визначається завданнями, що стоять перед закладами вищої освіти, співвідноситься із сучасними стандартами вищої освіти. Можна сказати, що  сучасна бібліотека закладу освіти сьогодні є невід’ємною частиною життя Університету» – відмітила І.А. Ясінецька.

В онлайн-конференції взяли участь працівники наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ», працівники бібліотек відокремлених структурних підрозділів  ЗВО «ПДУ» та інші представники закладів освіти, які зацікавлені в розвитку бібліотек, усього – 18 учасників.

У фокусі обговорень були актуальні питання:

• Бібліотечно-інформаційний менеджмент як основа сприяння організаційній стійкості бібліотек у контексті сучасних реалій;
  • Провідні бібліотечні послуги для студентів, викладачів, науковців;
  • Дослідницька робота в бібліотеці закладу освіти;
  • Сучасні інформаційні послуги: електронні бази даних.

З доповідями – презентаціями виступили:

Катерина ГОРАШ, к. пед. н., старший науковий співробітник, в.о.  директора наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ», тема виступу «Наукова бібліотека ЗВО «ПДУ»: навчальний, науковий, інформаційний і культурно-освітній структурний підрозділ університету»;

Майя ДУРИЦЬКА,  бібліотекарка наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ», тема виступу «Науково-дослідна робота в науковій бібліотеці Закладу вищої освіти «Подільський державний університет»;

Людмила ПОСІТКО, провідна бібліотекарка наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ», тема виступу «Система вибіркового розповсюдження інформації: теорія та досвід наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ»;

Ольга ЦИГАНОК, провідна бібліотекарка наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ», тема виступу «Традиційні та інноваційні методи обслуговування користувачів в науковій бібліотеці ЗВО «ПДУ»;

Наталя ЮРАЧКОВСЬКА, провідна бібліотекарка наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ», тема виступу «Організація бібліотечного фонду: сучасні тенденції комплектування»;

Ніна ПОЛІЩУК, бібліотекарка наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ», тема виступу «Репозитарій закладу освіти як перспективна форма наукової та освітньої комунікації»;

Валентина РУДИК, провідна бібліотекарка наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ», тема виступу «Бібліотечна виставкова діяльність у системі наукових комунікацій»;

Марія КОРЧИНСЬКА, завідувачка бібліотеки Відокремленого структурного підрозділу «Хотинський фаховий коледж ЗВО «ПДУ», тема виступу «Презентація бібліотеки Хотинського фахового коледжу»;

Галина МЕЛЬНИЧЕНКО, завідувачка бібліотеки Відокремленого структурного підрозділу «Новоушицький фаховий коледж  ЗВО «ПДУ», тема виступу «Презентація бібліотеки Новоушицького фахового коледжу»;

Галина БУДНА, бібліотекарка Відокремленого структурного підрозділу «Бучацький фаховий коледж ЗВО «ПДУ», тема виступу «Бібліотека- інформаційний центр коледжу»;

Галина ЗАХАРЕЄВИЧ, Завідувачка бібліотекою Відокремленого структурного підрозділу «Шепетівський фаховий коледж ЗВО «ПДУ», тема виступу «Презентація діяльності Шепетівського фахового коледжу».

За ключовими напрямами роботи конференції розроблено меморандум щодо співпраці бібліотек наукової бібліотеки Університету та бібліотек відокремлених структурних підрозділів ЗВО «ПДУ».

З повагою – Катерина  Гораш,
в.о. директора наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ».