Наукова бібліотека ЗВО «ПДУ» запрошує відвідати виставку, присвячену вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Виставку розташовано в першому корпусі Університету (відділ комплектування).
Щороку 20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні", цей день став найкривавішим в історії Революції Гідності – масового громадського протесту.
20 лютого 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці в Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників, загинула найбільша кількість мирних людей – 48.
Напередодні о 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу.
День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності, яка тривала 94 дні – з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року. Її було спричинено різкою зміною зовнішньополітичного курсу та вектора розвитку держави, а згодом антиконституційними діями влади. Центром подій стали столичний майдан Незалежності та навколишні вулиці: Хрещатик, Михайла Грушевського, Інститутська. Мирні акції почалися під євроінтеграційними гаслами, але згодом перетворилися на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму – проти корупції та порушень прав людини. Дії влади, спрямовані на придушення протестів силовим шляхом, призвели до ескалації конфлікту та людських жертв.
Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від «багатовекторності» у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя. 105 загиблим посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
У 2024 році День Героїв Небесної Сотні пройде під гаслом «Залишаємось гідними своїх героїв!».
День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську і національну звитягу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Не люди по Майдану – Боги ходять,
Ці хлопці тілом й духом визначні
Слова в них щирі й красномовні –
Вони Вкраїни славнії сини!
Спасибі вам усім звитяжні браття,
Низький уклін від серця до землі,
Ви розпалили не на вулиці багаття,
А в серці кожного жагу до боротьби!
Спасибі вам за кожен день й хвилину,
Яку ви на Майдані провели!
Ви захищали весь народ й країну
Від чорної ядучої чуми.
Спасибі вам, що ви стояли міцно,
Стояли, бо не знали вороття…
Спасибі раненим й загиблим,
Бо не ховали ви від куль свої життя!
Спасибі всім, хто був тут на Майдані
Й хто руки свої досі не зложив
Спасибі й тим, хто думкою за нами
Хто плакав гірко, вірив і молив…
Спасибі серцем і душею,
Я щиро це і палко говорю!
Як крикнуть: «Слава Україні!»
«Навіки слава!» – я завжди скажу!
/Вірш української поетеси Світлани Пазиченко/
Герої не вмирають.
Вони живуть у наших серцях, у наших справах і в нашій пам’яті.
Житимуть Вічно.
Світла і Вічна Пам’ять Героям.
Провідний бібліотекар наукової бібліотеки
Людмила Посітко