Закордонне стажування науково-педагогічних працівників за грантовою програмою Національної комісії Польщі у справах UNESCO у Варшавському університеті природничих наук (SGGW)

 

 З 1 по 31 травня 2025 року за грантовою програмою Національної комісії Польщі у справах UNESCO на базі Варшавського університету природничих наук (SGGW) проходять закордонне стажування доценти кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Марина ЗАХОДИМ і Наталія ФЕДОРЧУК та доцент кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування Лариса ЧОРНОБАЙ.

Програма стажування передбачає проведення наукових досліджень за обраною тематикою, участь наукових заходах, ознайомлення з організацією освітнього процесу інституту економіки і фінансів SGGW, опрацювання баз даних головної бібліотеки Варшавського університету природничих наук. Під час стажування відбувається також ознайомлення  із культурною та історичною спадщиною університету та Польщі загалом.

Початок травня у Польській Республіці традиційно розпочинається з важливих державних свят: 1 травня – День праці, 2 травня – День прапора та День полонії і поляків за кордоном, 3 травня – День Конституції.

5 травня взяли участь у семінарі «Оцінка САП у Польщі – інтенсифікація інновацій як необхідна умова виживання польського сільського господарства», що проводився в Інституті розвитку сільських районів та сільського господарства. За результатами семінару був опублікований звіт дослідницькою групою до складу якої входили: д-р Мирослав ДРИҐАС, д-р Івона НУРЖИНСЬКА, д-р Міхал ДУДЕК, д-р хаб. Барбара ВЕЛИЧКО.

7 травня були присутні на засіданні кафедри фінансів та звітуванні про наукові дослідження аспірантів кафедри першого року навчання.

9 травня були учасниками семінару на тему: «Сталий розвиток сільського господарства та сільських територій – 20 років членства Польщі в ЄС», який проводився у Національно-дослідницькому інституті «Інститут економіки сільського господарства та продовольства». Лекцію прочитав др. хаб. професор Себастьян ЯЖЕМБОВСЬКИЙ.

У період з 8 по 15 травня відвідували заходи присвячені ХХІІ Національному тижню бібліотек, які проходили у Головній бібліотеці SGGW.

15 травня були учасниками круглого столу «Інтеграція до ЄС: виклики для українського агропродовольчого сектору в рамках Європейського зеленого курсу», організатором якого був НУБіП України (онлайн).

16-17 травня взяли участь у 23-му заході «Дні Варшавського університету природничих наук». Дні SGGW – це щорічне університетське свято, яке цього року набуло особливого значення – святкування 80-ї річниці відновлення діяльності SGGW після звільнення Варшави у травні 1945 року. Програма святкування була насичена мистецькими, науковими та освітніми заходами.

Прийняли участь у ХІІІ Варшавських днях логістики: освіта – наука – бізнес і ІІ Варшавському логістичному форумі, організовані кафедрою логістики та Логістичним науковим клубом Варшавського університету природничих наук, які проходили 20-21 травня. Основною метою заходу був обмін досвідом науковців, представників бізнесу та студентів у сфері інноваційних та сталих рішень у логістиці, управлінні ланцюгами поставок та оптимізації логістичних процесів.

Були учасниками ХІ наукової конференції «Сучасні тенденції в міжнародних економічних відносинах», яка організована кафедрою міжнародної економіки та агробізнесу Інституту економіки та фінансів SGGW 20 травня (онлайн). Конференція стала місцем зустрічі наукової спільноти з Польщі та інших країн, чиї дослідницькі інтереси зосереджені на явищах і процесах, що відбуваються в світовій економіці.

Відбулися робочі зустрічі із координатором програми та керівником стажування, доктором наук (dr hab.), професором кафедри економіки та організації підприємств Агатою МАЛАК-РАВЛІКОВСЬКОЮ; керівниками стажування – доктором кафедри фінансів Сергієм ЗАБОЛОТНИМ та професором кафедри політики розвитку та маркетингу, доктором інж. Агнешкою ВОЄВОДСЬКОЮ-ВЕВІРСЬКОЮ; завідувачем кафедри фінансів, доктором наук (dr hab.), професором Мирославом ВАСИЛЄВСЬКИМ; доктором наук кафедри фінансів Агнешкою ПАРЛІНСЬКОЮ.

 Під час стажування ознайомилися з організацією освітнього процесу в Instytut Ekonomii i Finansów SGGW та нормативними документами з організації, планування та забезпечення освітнього процесу.

У рамках реалізації культурної програми стажування за програмою UNESCO відбулися оглядові екскурсії у Варшаві: Старе місто, Королівський замок, Саксонський сад, Уяздовський замок і парк, Садово-палацовий ансамбль Вілянув,  Палацово-парковий комплекс «Королівські Лазенки», Палац культури і науки, Музей Марії Склодовської-Кюрі, Варшавський Національний музей, Геологічний музей Державного геологічного інституту, Національна художня галерея Захента, Музей Варшавського повстання, Центр науки Коперника.