У навчально-науковому інституті бізнесу і фінансів відбулося приймання результатів наукових досліджень аспірантів, докторантів

Відповідно до наказу ректора ЗВО “ПДУ” від 10.06.2024р. № 114 «Про здійснення приймання дослідів (експериментальних моделей, наукових експериментів, спроб, наукових розвідок, досліджень тощо) у навчально-науковому інституті бізнесу і фінансів відбулося приймання результатів наукових досліджень аспірантів, докторантів спеціальностей 073 «Менеджмент» і 051 «Економіка».

Відкрила захід проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності, професор Бялковська Оксана Антонівна. У своєму виступі вона зазначила, що захід вже став доброю традицією в університеті, яка продовжує об`єднувати широке коло однодумців у сфері наукової і освітньої діяльності. Вона висловила слова підтримки аспірантам, докторантам, які рішуче протистоять складним викликам і продовжують здійснювати свої наукові дослідження з метою розбудови економіки нашої країни у поствоєнний період.

Директор інституту, заслужений економіст України, професор Місюк Микола Васильович зазначив, що наукова діяльність реалізується у формі виконання наукових досліджень фундаментального або прикладного характеру і отримання в кінцевому рахунку результатів завершених досліджень, які сприятимуть науково-технічному прогресу і підвищенню ефективності виробництва. Надзвичайно важливим етапом впровадження результатів завершених наукових досліджень є оприлюднення отриманих результатів на конференціях, круглих столах, семінарах тощо.

Завідувач науково-дослідної частини, доцент Загнітко Лариса Анатоліївна зазначила, що метою таких заходів в університеті є демонстрація науково-виробничих досягнень, обміну досвідом, професійного спілкування, перевірка стану науково-дослідної роботи та її відповідності методиці дослідної справи. Завідувач аспірантури, докторантури, доцент Федорчук Наталія Вікторівна наголосила на актуальних питаннях підготовки аспірантів, докторантів в контексті забезпечення своєчасного і успішного захисту ними своїх дисертаційних досліджень.

Гаранти ОНП Менеджмент і ОНП Економіка Чикуркова Алла Дмитрівна і Корженівська Наталія Леонідівна у своїх виступах зазначили, що особливо важливого значення набуває питання своєчасного оприлюднення отриманих наукових результатів з метою набуття пріоритету в отриманні даних результатів. В історії науки є багато прикладів, коли пріоритети тих або інших відкриттів та принципово нових наукових результатів закріплювалися не за тим вченим, хто першим здійснив відкриття або отримав цікаві наукові результати, а за тим, хто, по суті, повторив ці результати, але першим їх оприлюднив. Часто це відбувається через відсутність умінь та навичок написання наукових текстів, підготовки усних виступів, ведення дискусії, візуального представлення отриманих результатів тощо, що ускладнює самореалізацію такого вченого. Для майбутнього фахівця, науковця дуже важливим є оволодіння методологією, технікою підготовки наукової доповіді та презентації для якісного оприлюднення результатів своїх наукових досліджень.

Захід відбувся у дружній атмосфері та у змішаному форматі враховуючі виклики сьогодення. Змістовні і значущі у науковому та прикладному значенні були презентації досліджень докторантів інституту Володимира Кушніра, Павліни Фугело, Світлани Савіцької і Світлани Стендер.

Комісія для здійснення приймання дослідів (експериментальних моделей, наукових експериментів, спроб, наукових розвідок, досліджень тощо) відмітила грунтовність і практичну спрямованість представлених результатів  наукових досліджень таких аспірантів, як Олександр Рудик, Ілля Осадчук, Олег Чайковський, Богдан Харченко, Олександр Харченко, Віталій Кубей, Наталія Поліщук, Юрій Курило, Сергій Дідух, Світлана Оганесян, Володимир Матіяш, Ігор Равлюк, Володимир Гриб, Корнелій-Дмитро Попович, Ігор Яківців, Ярослав Сидорак.

Дякуємо нашим славним ЗСУ, шо бережуть наш мир і спокій, дають можливість нам працювати, а нашим аспірантам і докторантам здійснювати свої дисертаційні дослідження.

Україна переможе!!!

 

Інформацію підготували:

Гарант ОНП Менеджмент Алла ЧИКУРКОВА і

 Гарант ОНП Економіка Наталія КОРЖЕНІВСЬКА