Співпраця психологів університету з громадськими організаціями міста як дієва реклама програми підготовки фахівців з «Реабілітаційної психології»

Військові події в нашій країні загострили проблеми психічного здоров’я людини, а відтак і пошуку фахівців, які б професійно надавали  допомогу в збереженні внутрішнього спокою, благополуччя і здоров’я особистості. З цією метою, щоб кожен, хто постраждав через війну, хто відчуває виснаження, хто не може самостійно вийти зі ступору зміг отримати консультацію психолога у зручний для себе час та спосіб створено осередок допомоги психологів-волонтерів, які працюють в Закладі вищої освіти «Подільський державний університет». Практичний досвід і теоретичні знання цих психологів лягли в розробку змісту нової освітньої програми, яка ліцензується, - «Реабілітаційна психологія».

       Останнім часом, окрім індивідуальних психологічних консультацій й відповідного психологічного супроводу, запит населення зорієнтований на профілактику негативних внутрішньокорпоративних явищ, на попередження конфліктів, вигорання, формування стресостійкості, толерантності працівників. Прогресивні керівники розуміють, що продуктивність трудового процесу, взаємини в команді, самопочуття людини визначаються її внутрішнім спокоєм, тому кваліфікована періодична зустріч з психологом сприятиме і внутрішній рівновазі працівника, і якості результату праці.

       10 березня ц.р. з-за ініціативи керівника Кам’янець-Подільського представництва благодійного фонду “Хесед Бешт” Маргарити ШОПНІК відбулося тренінгове заняття з працівниками фонду на тему «Як подолати втому і не згоріти на роботі», модератор – кандидат психологічних наук Оксана ЛЯСКА. Мета заходу - допомогти учасникам, які відчувають втому й емоційне вигорання від суспільних, соціальних і професійних дій, оцінювати життєві ситуації у позитивнішій перспективі.

         Професії соціальної сфери належать до категорії стресогенних і вимагають від людей, які в них працюють, великих резервів володіння собою та саморегуляції. У цій діяльності постійно спостерігають стани емоційної напруженості і, відтак, професійного виснаження, пригнічення, бажання розслабитись. В окремих випадках емоційна напруженість і втома досягає критичного моменту й людина втрачає самовладання та самоконтроль. Саме тому на занятті учасники обговорили феномен втоми, емоційного та професійного вигорання соціальних працівників, вияснили їх причини, наслідки, групи ризику, оволоділи елементарними прийомами релаксації, розвивали навички подолання синдрому «перманентної втоми», попередження і профілактики вигорання. Пропрацьовані вправи дихання та візуалізації, мануально-тілесних практик не лише сприяли зняттю емоційної напруги, а й додали оптимізму учасникам тренінгу.

         Підсумок тренінгу означився позитивним настроєм учасників, цікавістю до себе через психологічну рефлексію, оволодіння навичками зняття напруги, бажанням продовжувати психологічну самоосвіту.

 

Психолог університету   Оксана ЛЯСКА