Перспективи вирощування біоенергетичних культур

В Закладі вищої освіти «Подільський державний університет» на факультеті агротехнологій і природокористування,  в рамках науково-дослідницької діяльності науково-педагогічних працівників кафедри екології і загальнобіологічних дисциплін, завершилося збирання біоенергетичних культур.

Дослідження можливостей застосування біоенергетичних культур в якості альтернативних джерел палива, є одним із ключових напрямів вирішення питань енергетичної безпеки України, що особливо стало актуально з початком російської гібридної війни проти нашої країни.

Світовий досвід переконує, що перспективною сировиною  для виробництва біопалива є рослини: міскантус, світчграс, енергетична верба. На сьогоднішній день міскантус гігантський є однією з найбільш високопродуктивних багаторічних злакових культур.

Відібрані, під час збирання, зразки біомаси передані в навчально-наукову лабораторію «DAK GPS» для аналізів щодо перспектив їх використання як енергетичної сировини для альтернативного одержання енергії. Решту біомаси передано до енергетичного центру нашого міста – Комунального підприємства «Міськтепловоденергія», з яким укладено договір про співпрацю.

Науково-педагогічні працівники кафедри екології і загальнобіологічних дисциплін  факультету агротехнологій і природокористування, приділяють значну увагу налагодженню зв’язків з науковими установами та організаціями за енергетичним профілем, адже спільна праця відкриває нові горизонти та перспективи в пошуках дешевої енергії.