Відкриття виставки пасок

14 травня в Музеї Хліба Подільського державного аграрно-технічного університету відбулося відкриття виставки Великодніх Пасок.

Нагадаємо, що з 30 квітня по 12 травня університет закликав бажаючих стати учасниками Великоднього фестивалю «Українська Паска», в рамках якого було запрошено господинь принести чи надіслати поштою свій Великодній оберіг для поповнення експозицій Музею Хліба.

Підсумовуючи цю акцію, Василь Вахняк, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва і виноградарства, землеробства та ґрунтознавства, координатор Музею Хліба, щиро радів появі понад 80 нових експонатів. Пасочки надсилали з різних міст і сіл України, учні шкіл та студенти коледжів, викладачі, здобувачі вищої освіти ПДАТУ. Оригінальність оформлення, форми, розміри заслуговують на увагу та наслідування!

На відкритті виставки Пасок були присутні поважні гості, науковці із інших закладів вищої освіти України, викладачі та студенти, працівники ПДАТУ.

Ректор університету, професор Володимир Іванишин привітав присутніх  із цією подією та  відзначив, що такий захід сприяє збереженню та популяризації українських традицій, вихованню шанобливого ставлення до хліба та звичаїв нашого народу. Володимир Васильович відзначив, що завдяки таким заходам та людям, що взяли участь у них,  Музей Хліба росте, кількість експонатів збільшується і, незабаром, варто буде розширювати  його площі.

Перші відвідувачі оновленої виставки з цікавістю розглядали Пасочки, захоплювалися креативністю та розмаїттям. Також неабиякий інтерес викликали у присутніх фотографії учасників онлайн-конкурсу «Святкуємо Великдень». Фахівці Центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку підготували із них оригінальну фото-сушку.

Також відвідувачі вперше бачили оновлену експозицію із сонця з промінням – символів Кам'янця-Подільського, спечених  майстринею із села Жванець.

На сам кінець, директор Центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку ПДАТУ Альона Кузема вручила  присутнім на відкритті виставки учасникам акції «Подаруй Музею Паску!» іменні сертифікати, які засвідчили, що їх Паски стали експонатами Музею Хліба! Решта сертифікатів будуть надіслані усім учасникам фестивалю Паски.

Фахівець Центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку