Посів колекції гречки в ЗВО "ПДУ"

Українська посівна цьогоріч стала найважчою посівною за часів існування нашої держави і її можна по праву назвати другим фронтом. І цей фронт не лише захищає продовольчу безпеку нашої держави, але й – всього світу. Сіяти  необхідно — для забезпечення продовольчої безпеки країни, щоб годувати армію та цивільних громадян.

Саме тому за  сприяння ректора Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» Володимира ІВАНИШИН   на площах Науково-дослідного інституту круп'яних культур ім. О. Алексеєвої 13 травня 2022 року проведено посів Колекції світового генофонду роду Fagopyrum Mill (Гречка), яка нараховує близько 1000 зразків.

Генофонд колекції включає всі категорії генетичних ресурсів, які відносяться до тринадцяти видів родини Fagopyrum: місцеві сорти-популяції, гібридні популяції, селекційні сорти звичайного та інтенсивного типів, дикі види, ботанічні форми, поліплоїди, генетичні маркери, мутанти.

Варто зазначити, що також було проведено посів розсадників розмноження нових сортів  гречки –  «Кам’янчанка», «Володар», «Подільська» - дані   сорти занесені до державного реєстру сортів придатних на поширення в Україні.

Директор НДІКК ім. О. Алексеєвої
кандидат сільськогосподарських наук