Будні аспірантів спеціальності 201 «Агрономія» Л. Вітровчак

На жаль, лікарські рослини сьогодні займають незначні площі. Однією з причин цього є недосконалі технології вирощування в конкретних ґрунтово-кліматичних умовах і, як наслідок, – низька урожайність. Однією з давно відомих і цінних цілющих рослин є чорнушка посівна (nigella sativa) або чорний кмин (поширена народна назва). Рослина має сечогінні, жовчогінні, молокогінні, послаблюючі властивості. Крім того, сприяє розширенню судин та покращує серцеву діяльність. Є у чорнушки ще одна лікувальна здатність, нехтувати якою у наш час було б неприпустимо. Народна медицина помітила протипухлинну дію рослини, а сьогодні фахівці довели, що має чорнушка і протирадіаційні властивості.

Здобувач ІІІ рівня освіти Лінда Вітровчак під керівництвом кандидата сільськогосподарських наук, доцента Василя Строяновського виконує дослідження з питань оптимізації технологічних факторів при вирощуванні чорнушки посівної в умовах Західного Лісостепу. Оскільки ця культура в умовах нашої зони зовсім не вивчена, то в основу досліджень покладено такі важливі фактори як норма висіву насіння, строк сівби та збирання. Вивчається, як впливають зазначені показники на урожайність та якість насіння чорнушки та її посівні властивості.

Здобувач на основі отриманих дворічних обліків спостережень та аналізів отримала ряд показників та сформувала попередні висновки до своєї наукової роботи. Апробація результатів наукових досліджень наразі полягає в участі у всеукраїнських та міжнародних конференціях та опублікуванні наукових статей у фахових наукових виданнях. Крім того, дослідження проходять виробничу перевірку у двох сільськогосподарських підприємствах Кам’янець-Подільського району. Науковий пошук триває…, а фермери цікавляться цією унікальною рослиною!

 

Кандидат с.-г. наук, доцент Василь СТРОЯНОВСЬКИЙ