Будні аспірантів спеціальності 201 «Агрономія»

 Тютюнова галузь в ближчому майбутньому може стати однією з провідних індустрій за кількістю податкових відрахувань до національного бюджету. Останніми роками спостерігається зацікавленість аграріїв вирощуванням тютюну, попри трудомісткість технології, ця культура досить високорентабельна.

Першим кроком до відновлення тютюнництва в Україні став законопроект №3548, запропонований групою депутатів включно з Тарасом Кутовим. Його мета – стимулювання вирощування тютюну в Україні та використання вітчизняної сировини під час виробництва тютюнових виробів. За вісім років пропонувалось довести використання тютюновими фабриками українського тютюну з 0% до 30%. Виробництво сигарет в нашій державі майже повністю організоване на імпортованій тютюновій сировині, яка зазвичай є різної якості. Тому, на рівні держави необхідно прикласти всі зусилля, щоб відтворити власне виробництво тютюну з оптимальними параметрами якості, що відповідатимуть міжнародним стандартам і забезпечити його ефективне функціонування.

Звісно за час занепаду вирощування вітчизняного тютюну змінились погодно-кліматичні умови, технологічні аспекти вирощування тютюну. Тому, тематика досліджень з цією культурою безумовно виділяється неабиякою актуальністю.

Здобувач ІІІ рівня освіти Анатолій Рудь під керівництвом наукового керівника доктора с.-г. наук, професора Вероніки Хоміної, займається цією актуальною темою. Наразі виконуються дослідження порівняльної оцінки різних сортів тютюну, вивчення впливу густоти садіння розсади тютюну та системи удобрення на урожайність і якість тютюнової сировини. Аспірант з великим ентузіазмом виконує дослідження, вивчаючи комплекс агротехнічних та біологічних факторів при вирощуванні культури, висвітлюючи результати обліків та спостережень в наукових працях.

 

Доктор с.-г. наук, професор Вероніка ХОМІНА