Семінар-обговорення «Міжнародні стандарти захисту прав людини»

17 листопада 2022 року на кафедрі права, професійної та соціально-гуманітарної освіти відбувся семінар-обговорення на тему «Міжнародні стандарти захисту прав людини».

У заході взяли участь викладачі кафедри права, професійної та соціально-гуманітарної освіти та студенти третього кусу факультетів агротехнологій і природокористування, ветеринарної медицини та технологій у тваринництві.

Кандидат юридичних наук Рарицька В.Б. ознайомила учасників семінару із Європейською системою захисту прав людини та основними міжнародними правовими актами, які регламентують глобальні стандарти прав і свобод особи, їх відображенням в Конституції України. Вікторія Борисівна розкрила особливості міжнародно-правового та національного визначення основоположних європейських правових цінностей.

Учасники взяли активну участь у дискусії щодо обмеження окремих прав і свобод особи в умовах воєнного стану, особливу увагу приділили проблемам порушення прав людини, спричиненим збройною агресією російської федерації та особливостям їх розслідування, ознайомились із місцем судової практики Європейського суду з прав людини та Міжнародного суду ООН у становленні та впровадженні стандартів захисту прав людини.

Міжнародні стандарти у галузі прав людини – це загальновизнані міжнародно-правові норми, які закріплюють на загальнолюдському рівні статус особистості і встановлюють перелік основоположних прав і свобод, обов'язок держав їх дотримуватися, а також межі можливого або припустимого їх обмеження. Сьогодні нараховується більше 300 декларацій, конвенцій, хартій, що мають за мету задекларувати та закріпити на глобальному світовому рівні основоположні права та свободи людини, їх захист та відновлення у випадку їх порушення.

З огляду на запровадження особливого правового режиму воєнного стану, що є потенційною загрозою для основних прав і свобод, адже передбачає застосування обмежень окремих прав осіб з метою ефективної мобілізації ресурсів держави та протидії військовій агресії, дослідження та обговорення питань, повʼязаних із міжнародними стандартами прав і свобод особи, їх відображенням у національному законодавстві та гарантій їх охорони та захисту сьогодні є надзвичайно актуальним та доцільним.

Колектив кафедри права, професійної та

соціально-гуманітарної освіти ННІЗДО