Засідання студентського наукового гуртка «Лінгвіст»   

      Наукова діяльність студентів є невід'ємною частиною навчального процесу. Саме тому ми намагаємося залучати наших здобувачів до наукової роботи вже з першого року навчання.

    16 травня відбулося підсумкове засідання студентського наукового гуртка «Лінгвіст»,  присвячене питанням розвитку української мови на сучасному етапі.

     У тематичних межах цього заходу в низці доповідей учасників йшлося про літературну мову як унормовану та відшліфовану форму загальнонародної мови. Зокрема Паюк Андрій презентував доповідь на тему: «Лексична норма в академічному мовленні»,  у якій окреслив, що таке «лексична норма», подав інформацію про вживання росіянізмів, паронімів. Згадав і про тавтологію та плеоназми як небажане явище в академічному мовленні.

      Про суржик як мовну проблему підготував доповідь Цимбалістий Валентин, у якій дав визначення цьому поняттю, навів низку прикладів, висловив свої думки з приводу того, як вирішити  питання щодо очищення нашого мовлення.

      Цікаву і ґрунтовну інформацію про молодіжний сленг як різновид молодіжної культури презентував Зеленецький Олександр. Така лексика є насамперед своєрідною формою самовираження та, певною мірою, візитною карткою молоді. Студент навів чимало прикладів сленгової лексики та зазначив, що це явище є досить рухомим і мінливим.

      Засідання плавно перейшло в дружню дискусію про те, що зміни, які відбуваються в нашому житті, ми транслюємо в мову. У суспільстві певний час набула поширення "ковідна" лексика, а з початком повномасштабного вторгнення  українська мова поповнилась новими словами й зворотами, які відображають сьогодення. Кожен неологізм – це дзеркало явищ і подій, які переживає зараз Україна. Школьна Катерина у своєму виступі зазначила, що напад росії на Україну сьогодні не лише спонукав багатьох співвітчизників перейти на українську, а й спровокував цілу хвилю новотворів. Українці реагують на дійсність неологізмами, вивчають нові поняття й надають звичним словам нового значення. І ми, звісно ж, говорили про слова, породжені війною.

     Засідання пройшло жваво, у дружній атмосфері. Присутні  ставили доповідачам глибокі та цікаві запитання, на які отримали змістовні відповіді.

                                                              

Оксана Максимець,

завідувачка кафедри української мови.