Почався прийом заявок на конкурс «Підтримка досліджень провідних та молодих учених»

На сайті Національного фонду досліджень відкрито прийом заявок на другий конкурс наукових і науково-технічних проєктів НФД – "Підтримка досліджень провідних та молодих учених". Податися можна до 26 червня 2020 року (23:59 за київським часом).

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Конкурс є загальногалузевим, тобто не обмеженим за напрямами, та колективним – для груп від 2 до 7 науковців. Щоб подати проєкт, його науковий керівник і виконавці повинні попередньо зареєструватися на сайті фонду. Потім один із них має заповнити заявку онлайн і додати низку документів у pdf-форматі.

Також передбачено можливість додатково залучати у проєкт до 3 асистентів із числа молодих учених і студентів. Їм не потрібно реєструватися на сайті, однак їхню участь потрібно вказати в заявці, без зазначення конкретних прізвищ.

У повідомленні вказано, що керівником проєктів із математичних, природничих, технічних, біологічних, аграрних і медичних наук може бути тільки вчений, що:

  • має науковий ступінь;
  • є автором (чи співавтором, якщо співавторів не більш як 15) або не менш як 5 публікацій за 2015-2020 рр., або не менш як 10 публікацій за 2010-2020 рр. у періодичних виданнях першого (Q1) та другого (Q2) квартилів за класифікацією Journal Citation Reports або Scimago.

Керівником проєктів із гуманітарних, суспільних, економічних, юридичних наук може бути вчений, що:

  • має науковий ступінь;  
  • має наукові публікації у фахових періодичних виданнях, індексованих у Scopus і WoS, або є автором наукової монографії (співавтором колективної монографії), виданої (або підготовленої до видання та анонсованої видавництвом) іноземною мовою за межами України, крім країн СНД;
  • є автором (співавтором, якщо співавторів не більш як 3) наукової монографії, виданої протягом останніх 5 років в Україні, яка здобула нагороду (премію, відзнаку) національних чи міжнародних конкурсів або отримала не менш як три позитивні рецензії, опубліковані в фахових наукових періодичних виданнях.

Важливо, що одна фізична особа може бути представлена лише в одній заявці, поданій на цей конкурс.

Із докладними умовами конкурсу, вимогами до проєктів і формами документів можна ознайомитися в офіційному оголошенні.

Бюджет конкурсу на 2020 рік становить 150 млн гривень. Загальний бюджет проєктів:

  • із терміном виконання на 2020-2021 рр. – до 10 млн грн;
  • із терміном виконання на 2020-2022 рр. – до 15 млн грн.

 

Джерело