ПІЗНАВАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ЗАХІД, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА: «ХВАЛА РУКАМ, ЩО ПАХНУТЬ ХЛІБОМ»

Кожної третьої неділі листопада всі працівники агропромислової сфери відзначають професійне свято – День працівників сільського господарства. В цей день ми віддаємо шану усім творцям народного добробуту, усім, хто працює в аграрній сфері, забезпечуючи країну найнеобхіднішим – хлібом та до хліба!

Сільське господарство – важлива  галузь, яка безпосередньо впливає на економічну ситуацію в країні. Україна – держава, багата ресурсами і людьми, саме тому День працівника сільського господарства в Україні був  заснований в 1993 році указом президента України.

Хвала рукам, що пахнуть хлібом ” – під такою назвою 16 листопада 2023 року на кафедрі інформаційних технологій, фізико-математичних та безпекових дисциплін факультету енергетики та інформаційних технологій Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» відбувся пізнавально-виховний захід. Модераторами заходу виступили Леся ЗБАРАВСЬКА та Ірина МУШЕНИК.

З вітальним словом до присутніх звернулася завідувачка кафедри інформаційних технологій, фізико-математичних та безпекових дисциплін Збаравська Леся Юріївна, яка привітала усіх учасників з професійним святом та зазначала, що сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією з пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни та наголосила,  що робота фермера нині особливо небезпечна та складна й несе величезну кількість ризиків. Щодня українські аграрії працюють у полях заради продовольчої безпеки світу.

Доцентка кафедри Ірина МУШЕНИК зауважила, що саме від сумлінної праці аграріїв залежить урожай в Україні, а відтак – і продовольча безпека та економічний розвиток, адже сільське господарство формує близько 14% ВВП нашої держави. Завдяки успіхам наших аграріїв Україна з кожним роком зміцнює свої позиції на світовому ринку, відкриває нові експортні напрями та розширює перелік пропонованих товарів.

Історичну довідку про розвиток сільського господарства та як відзначають дане свято у різних країнах  підготував здобувач 1 курсу спеціальності 201 «Агрономія» Андрій Паюк. Хочеться відмітити ще й творчі здібності здобувача, який запропонував акомпанувати на музичному інструменті при виконанні Гімну України та заключної пісні.

На заході, присвяченому Дню працівників сільського господарства, із актуальними доповідями про нинішню ситуацію в галузях рослинництва  та тваринництва в умовах воєнного часу доповіли  здобувачі Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» 1 курсу спеціальності 201 «Агрономія» ПЕТРИШИН Назарій та САПИЛА Вадим.

Ґрунтовні доповіді здобувачів ПРОКОПОВИЧА Владислава та ПАСТУХА Дмитра стосувалися теми сьогодення сільського господарства та новітніх розробок у сільському господарстві. На завершення заходу усі присутні здобувачі виконали патріотичну пісню гурту Shumei «Там, біля тополі калина росте».

Висловлюємо шану і подяку всім, хто з року в рік забезпечує стабільне зростання агропромислового комплексу країни – хліборобам, механізаторам, агрономам, тваринникам, майстрам овочівництва та садівництва – всім, чиє життя невід’ємно пов’язане із сільськогосподарським виробництвом.

Міцного здоров’я вам, миру, злагоди, невичерпних життєвих сил і нових здобутків! Хай під мирним небом України щедро родять ниви, у родинах панує достаток і благополуччя, а в серці кожного – щастя, радість і впевненість у завтрашньому дні! 

Інформацію підготувала 
доцент кафедри інформаційних технологій,
фізико-математичних та безпекових дисциплін
Ірина МУШЕНИК