Підготували бази практик

За результатами узгодження змісту освітніх програм під час їх обговорення на засіданні круглого столу з стейкхолдерами (роботодавцями) Генеральним директором Групи компаній VITAGRO  Петром Петровичем ЛАБАЗЮКОМ, , директором приватного підприємства “АВАНТ-АГРО“ Андрієм Петровичем ВАНАТОМ та директором Кам“янець-Подільського РЕМ ПАТ Хмельницькобленерго Олегом Павловичем ІВАСИКОМ, директором ДП ТОВ “Імпульс“ телекомпанії “Імпульс-ТБ“ Борисом Андрійовичем МАЛАНЧУКОМ була досягнута домовленість щодо навчання та проведення виробничих практик здобувачів вищої освіти факультету енергетики та інформаційних технологій на матеріально-технічній базі в господарствах і підприємствах виробничників.

Останніми днями науково-педагогічні працівники факультету відвідали сортувально-зберігальний комплекс фруктів та елеватор зерна Групи компаній VITAGRO. Ознайомилися з автоматизованою лінією очистки, сортування та фасування плодів, зокрема яблук, де  управління параметрами лінії здійснюється комп’ютерною системою та робототехнікою. Особливу зацікавленність викликав пристрій для сортування та калібрування яблук по стиглості, розміру та вазі. Процес зберігання фруктів в холодильних установках грунтується на підтримці оптимальної температури, тиску та вологості. Дані установки обаднані системою контролю кисню та вуглекислого газу в камерах зберігання, що значно продовжує термін зберігання продукції.

На елеваторі повністю автоматизована лінія прийому, сушіння, зберігання та вивантаження  зерна. Усіма технологічними процесами оператор управляє з монітора за допомогою комп’ютеризованої системи керування та контролю  за роботою елеватора.  Вологість і  температура зерна  в силосах висвітлюється на моніторах, що дозволяє забезпечити найкращу його якість.

Співробітники факультету разом з фахівцями підприємств: :директором департаменту садівництва Костянтином ЧЕРВОНЯЩИМ та директором  елеватора Володимиром КОСТАШЕМ спланували проведення виробничих практик здобувачами вищої освіти факультету та узгодили організаційні питання . Така організація навчального процесу сприятиме покращенню підготовки конкурентноспроможних фахівців на ринку праці.

В.о. декана , професор       Людмила МИХАЙЛОВА