Змішане навчання – новий освітній тренд

Адаптивний карантин подарував нам нові освітні тренди, серед яких найпомітніший – змішане навчання. І хоча спочатку до нього ставилися з пересторогою, згодом стало зрозуміло: це найкраще рішення в умовах адаптивного карантину. Утім, як організувати навчальний процес? Яку з моделей змішаного навчання та у якому випадку обрати, аби не помилитися? Яким має бути навчання за такою схемою? Запитань безліч!

Зрозуміло, що фізичне дистанціювання має бути пріоритетом. Це означає, що над усіма іншими заходами йому потрібно надавати перевагу. Основні принципи — це зменшення кількості слухачів в аудиторії, щоб можна було дотримуватися дистанції у 2 метри та при можливості — переносити навчання на відкрите повітря. Одним з прикладів такого заняття є лекція з основ правових знань в рамках реалізації проекту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS) яку 3 жовтня 2020 року провела на території ботанічного саду ПДАТУ кандидат юридичних наук, завідувач кафедри теоретико-правових і соціально-гуманітарних дисциплін Кіріка Діана Володимирівна.

Реінтеграція військовослужбовців та ветеранів війни належить до головних проблем сучасного українського суспільства. Саме тому проведена лекція була присвячена питанням законодавчого регулювання статусу ветеранів війни та гарантій їх соціального захисту. Основна увага була зосереджена на законопроекті, розробленому ветеранами й волонтерами на основі аналізу існуючих проблем і потреб ветеранів, а також кращих практик розв'язання подібних питань іншими країнами. Даний документ є рамковим і передбачає комплексне рішення у сфері державної політики щодо ветеранів та членів сімей загиблих. Розглянуті запропоновані системи статусів і соціальних пакетів, які відповідають потребам ветеранів війни та завданням держави щодо адаптації ветеранів до цивільного життя, підкреслення їх почесного місця в українському суспільстві.

Як завжди, лекція виклика неабиякий інтерес та жваву дискусію у ході якої підіймалися гострі питання щодо внесення змін до чинного законодавства у сфері соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей. Учасниками проєкту підтримана ідея долучення до діяльності ГО «Юридична сотня».

Родзинкою завершення суботнього дня стала екскурсія по ботанічному саду ініційована директором науково-навчальної лабораторії «Ботанічний сад» Хомовим Михайлом Миколайовичем. Окремі слова вдячності за цікаву розповідь і  подаровані декоративні рослини слухачі курсів висловили Тетяні Пономаренко – провідному фахівцю лабораторії флори та рослинності.

Координатор проекту,
директор навчально-наукового центру
перепідготовки і підвищення кваліфікації
Павло Федірко