В рамках проєкту «Норвегія-Україна. Соціальна адаптація військовослужбовців - осінь 2021», який розпочав свою роботу 17 вересня, відбувається не лише фахове навчання слухачів, а й супровід їх переходу в нову сферу активності психологом. Так, уже на етапі профвідбору психологами вивчалися питання вмотивованості претендентів, значущості підготовки за напрямом «Аграрний менеджмент», вбачання власних перспектив у побудові подальшої трудової діяльності. На основі одержаних результатів здійснено відбір слухачів, визначено адаптивну програму соціально-психологічної роботи з ними.
На щотижневих зустрічах з психологами проекту піднімаються питання активізації внутрішніх особистісних резервів людини, ролі сім'ї та соціального оточення в перехідний період «армійська система-громадянське суспільство», шляхів перебудови особистісного та професійного самоздійнення. Особливо цікавими й значущими виявляються тренінгові заняття для колишніх військовослужбовців, коли в процесі виконання різноманітних психологічних вправ людина не лише аналізує, розвиває, міркує про себе, собі подібних, а й створює собою позитивну атмосферу, налаштування на роботу, надихається успіхами іншої.
В заключні дні вересня проведено психологічне тренінгове заняття з назвою "Стрес: комплексні способи подолання. Профілактика", яке було зорієнтовано на формування у колишніх військових навичок саморегуляції з профілактики стресів та оволодіння комплексними прийомами психологічної терапії в післястресовий період. Учасники змогли відчути на собі вплив позитивних емоцій та бажання їх в собі підтримувати і культивувати. Особливий інтерес викликали вправи практичного блоку, де представлені доступні методики для формування практичних навичок дії в стані стресу та способи саморегуляції власним емоційним станом. Примітно, що все це відбувалося під дією арт-терапевтичного супроводу теплої осінньої погоди.
На світлинах: психолог проєкту Ляска О.П., група активних учасників проєкту.
Директор Центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку
Ольга Прокопова