Робота наукового гуртка "Експериментальний фізіолог " кафедри нормальної та патологічної морфології і фізіології

Фізіологія тварин є базою для досліджень у галузі ветеринарії та зоології. Вона надає фундаментальні знання про функціонування організмів тварин і допомагає у виявленні та лікуванні хвороб. Таким чином, вивчення дисципліни фізіологія тварин має велике значення для розуміння життєвих процесів тварин, покращення сфери ветеринарії, досліджень в галузі екології та збереження природи, а також для розвитку сільського господарства та освіти.

Нещодавно було проведено  засідання гуртка «Експериментальний фізіолог» на тему: «Дослідження серцево-судинної системи методом  - електрокардіографія (ЕКГ)»(науковий керівник, асистент кафедри НПМіФ, Оксана КОВАЛЬОВА).

Електрокардіографія (ЕКГ) - це процедура дослідження серця, за допомогою якої записуються електричні сигнали, що генеруються серцевим м'язом. ЕКГ використовується для оцінки ритму серця, виявлення можливих порушень провідності серцевих імпульсів, виявлення інфаркту міокарда, а також для оцінки стану серцевих клапанів та інших аномалій серцево-судинної системи. Тому у своїх доповідях гуртківці наукового гуртка « Експериментальний фізіолог» підготували цікаві матеріали за наступними напрямками: основні принципи та методи електрокардіографії; роль електрокардіографії в діагностиці захворювань серця; інтерпретація результатів електрокардіографії; сучасні технології у проведенні електрокардіографії; переваги та недоліки використання електрокардіографії у дослідженнях серцево-судинної системи.

За результатами наукових досліджень та підготовці доповідей планується участь здобувачів у «XVIII Всеукраїнській Науково-практичній конференції студентів та молодих науковців», яка буде відбуватись 18 квітня 2024р.

Учасники гуртка ретельно вивчали сучасні методи застосування ЕКГ в ветеринарній медицині для діагностики серцевих захворювань у домашніх тваринах, приділяючи увагу його ефективності та безпеці в реальній практиці.

Асистент кафедри нормальної та патологічної

морфології і фізіології

Оксана КОВАЛЬОВА