Виховний захід у навчально-науковому інституті бізнесу і фінансів «Сильні духом українці, цілий світ вірить у нашу перемогу!»

У понеділок, 13 листопада, в навчально-наукового інституті бізнесу і фінансів Закладу вищої освіти  «Подільський державний університет» за ініціативи кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування відбулася зустріч здобувачів вищої освіти та викладачів інституту з начальником відділу розмінування, капітаном Дмитром МЕЛЬНИЦЬКИМ. Головна мета зустрічі - формування загальнолюдських духовних цінностей, відродження національної пам’яті,  виховання в українців почуття патріотизму, національної свідомості, любові до народу, історії, України, прагнення до свободи.

Військовослужбовець поділився інформацією про ключові правила поводження з вибухонебезпечними предметами, види розмінувань, їх особливості, специфіку роботи й загальну ситуацію з мінами в Україні. Він поділився з присутніми інформацією про нелегку роботу сапера,  актуальні проблеми військових, які в умовах воєнного стану є вкрай важливими і потребують підтримки. Сповнений оптимізму й віри в перемогу, військовослужбовець наголошував на необхідності допомагати нашим ЗСУ, адже саме у єдності – сила українців.

Дмитро Сергійович розповів про початок повномасштабного вторгнення. «До війни не можна бути готовим на 100 %. Тож, попри те, що я був професійним військовим, перший час було складно як фізично, так і морально. У перші місяці повномасштабного вторгнення ворог наступав дуже широко й активно, тому роботи було багато. Треба було мінувати багато ділянок фронту, щоб вибудувати оборонну лінію та прикрити наші бойові підрозділи. Також ситуація могла дуже різко змінюватися, потрібно було оперативно на все реагувати й приймати швидкі, але виважені рішення. У такі моменти я був вдячний викладачам ліцею з посиленою військовою підготовкою, які допомогли розвинути відчуття впевненості у своїх діях та вміння брати на себе відповідальність».

Частина зустрічі пройшла у форматі «питання-відповідь»: військовослужбовець відповідав на запитання, які цікавили присутніх. Зокрема, обговорили важливість роботи сапера у військовий час і важливість кожної людини знати основні аспекти надання допомоги, бути готовими до різних ситуацій, адже війна в країні, на жаль, ще не закінчилася.

Затамувавши подих, студенти слухали свідчення живої історії. У розповіді військовослужбовця присутні могли відчути весь спектр емоцій: біль, гумор, надію, героїзм та незаперечну віру в перемогу. «Ми неодмінно переможемо, адже ми – вмотивовані, – говорить Дмитро. – Так, кількісно ворог має перевагу, але українці на своїй землі, тому перемога буде за нами, потрібно ще трішки почекати!»

 «Це була дуже повчальна та цікава розмова, адже ми почерпнули багато важливої інформації, яка в будь-яку  хвилину може стати у нагоді», – ділиться враженнями від зустрічі здобувач інституту. Сподіваємося, свідчення воїна дали молодому поколінню поштовх для роздумів і дозволили чіткіше усвідомити свою причетність до подій, які відбуваються в Україні.

Шановні Захисники! Ви – наша гордість, котрі зі зброєю в руках захищаєте Україну! Ми живемо й будуємо плани на майбутнє тільки завдяки вам. Хай Матір Божа тримає вас під своїм Покровом, аби повернулись до нас живими й принесли на своїх знаменах мир та спокій для всієї України! Ми неодмінно переможемо! Слава Україні!

Щиро дякуємо всім захисникам України за те, що вони роблять для нас!

Цілий світ вірить в нашу перемогу!

Висловлюємо велику подяку за цікавий захід та потрібні знання Дмитру МЕЛЬНИЦЬКОМУ

Дякуємо усім учасникам за повагу й громадянську позицію!

Слава Україні! Слава незламним ЗСУ!

 

Інформацію підготувала
доцент Елла ДОБРОВОЛЬСЬКА